• שיקום משפחות
שיקום משפחות זק"א ישראל

» תמיכה בקורבנות נפגעי טרור ובני משפחותיהם

 

Sתמיכה בקורבנות נפגעי טרור - מיד לאחר כל פיגוע מתפרסים המתנדבים שלנו בבתי החולים ובמכון לרפואה משפטית באבו כביר ע"מ לאתר את משפחות החללים והפצועים מהפיגועים, המתנדבים דואגים למשפחות במתן סיוע ותמיכה נפשית וכל מה שנדרש במצב זה, ומקשרים את המשפחה עם המתנדבות שבאזור מגורי המשפחה, מכאן המשפחה הופכת לחלק בלתי נפרד מארגוננו, המתנדבים פרוסים ברחבי הארץ נמצאים בקשר מתמיד עם המשפחות והילדים ע"מ לתת סיוע ככל שידרש ולקשר במידת הצורך עם משרדי הארגון שמלווה את המתנדבים בתמיכה כספית לפעילויות שונות, בהצמדת צוות מקצועי, עו"ס, פסיכולוגים, ייעוץ והכוונה למשפחות. הפעילות הינה בהיקף ארצי ללא הבדל דת, מין או גזע.

Sמחנות נופש - ארגון מחנות נופש שנתיים לילדים נפגעי טרור, מאז שנת 2002 מקיים הארגון מחנות נופש עבור הילדים, במהלך ימי המחנה נהנים הילדים משלל אטרקציות מדהימות, מופעים מרהיבי עין, ושאר תוכניות מהנות וכל זה ע"מ להקל מעליהם את סבלם וכאבם מהפגיעות שנפגעו פיזית ומהטראומות הנפשיות בהם נמצאים. את המחנות מלווים אנשי מקצוע עו"ס, פסיכולוגים ומרפאים בעיסוק. בסיום המחנה מתקיים מופע אומנותי עם מיטב אומני ישראל בהשתתפות הורי הילדים ובני משפחותיהם.

Sהגשמת משאלות - הגשמת משאלות לילדים קורבנות נפגעי הטרור החפצים להגשים חלום מיוחד, כגון: מפגש עם אישי ציבור, שחקנים וספורטאים מפורסמים. אטרקציות מיוחדות כגון: טיסה בשמי הארץ, ריחוף באוויר וכד'...

Sימי הולדת ובר/בת מצוה - קיום מסיבות ימי הולדת לילדים נפגעי טרור, וכן בר/בת מצוה ע"י מימון האירוע או ע"י הזמנת להקות, מופעים, זמרים בהם מעוניינים הילדים.

» פרויקט תאונות דרכים

 

ארגון זק"א ישראל אשר המאפיין העיקרי שלו הוא לא בדיבורים אלא במעשים ובדרך כלל במעשים שאנשים מעדיפים שלא לעסוק בהם למרות החשיבות הרבה החליט להרים את הכפפה ובמקום להגיע לזירות של תאונות דרכים קטלניות, להקדים רפואה למכה ולעשות כל שביכולתו למניעת הנגע.
 
כ-1,500 מתנדבי זק"א מתמודדים מדי יום עם המראות הקשים והתוצאות הטראגיות. בהגיעם לטפל בתאונות דרכים קטלניות, הן מתוקף תפקידם כחובשים ביחידת האופנועים של זק"א להצלת חיים מהירה, והן בתפקידם באיסוף, סיוע בזיהוי ופינוי הגופות.
 
במסגרת המאמץ הלאומי בלחימה בתאונות הדרכים וכמי שלא מוכנים לקבל זאת כדבר לא ניתן לשינוי, אנו מעלים מפעם לפעם קמפיין חדש במאבק בתאונות הדרכים, בה מוצבים נפגעי תאונות הדרכים ובני משפחתם בחזית המערכה. שמי כמוהם עם הכאב והמחיר האישי הנורא יודעים להעביר את המסרים הנכונים ולגרום לזעזוע שלדעתנו תהיה אפקטיבית מאד בטיפול בנגע הממאיר של תאונות הדרכים.
 
הפרויקט עצמו מחולק לשני שלבים: שלב מסע ההסברה ומניעה לתאונות שינתן הן לנהגים והן לילדים.
כאשר השלב השני הוא מחנות נופש והגשמת משאלות לילדים נפגעי תאונות דרכים (שלב שני הוא יחודי לזק"א כאשר עד היום אין עמותה בארץ שמתעסקת בפרויקט הזה).

 

» פירוט הפרוייקט:

 

פעילות הסברה למניעת תאונות דרכים - פרויקט חדש שיזמנו מתחילת שנת 2007 בו אנו עורכים ימי הסברה לילדים מכל הארץ ללא הבדל דת, מין או גזע. ההסברה מתבצעת ע"י תוכניות מיוחדות ומגוונות שמופקים במיוחד עבור הארגון ע"י אנשי מקצוע בעלי שם. התוכנית כוללת מגוון של פעולות הסברה, העשרה ע"י משחקי הדמיה ובאמצעים ויזואלים מיוחדים.

 

שיקום ילדים נפגעי תאונות דרכים - כחלק מהפרויקט החדש ראינו צורך בשיקומם של הילדים נפגעי תאונות הדרכים באופן נפשי ופיזי ע"י ארגון מחנות נופש, כמו כן מופק כרטיס הנחות מיוחד לילדים אלו בחנויות נבחרות בארץ. כחלק מהפרויקט מוצבים נפגעי תאונות הדרכים ובני משפחתם בחזית המערכה. ונהפכים לנציגי זה"ב בבתי הספר, בצורה זו הם יכולים להתמודד עם הטראומה שחוו, הכאב והמחיר האישי הנורא ומי כמוהם יודעים להעביר את המסרים הנכונים ולגרום לזעזוע בקרב הציבור ע"מ לשנות את המצב הקשה.
 

כולנו ממשיכים הלאה, מנסים להתרחק ממחשבות על אסונות, כאב ושכול...

 

אבל בזק"א ישראל, עוצרים. מטפלים, מפנים וחוזרים עם המשפחה לביתה, לחייה החדשים ומשתדלים להקל על החיים הבלתי אפשריים של קורבנות תאונות הדרכים ובני משפחותיהם.


עבור לתוכן העמוד