• מטרות הארגון
מטרות זק"א ישראל

זק"א ישראל הינה אגודה מלכ"רית שמטרותיה הן:

 

S תמיכה בקורבנות נפגעי טרור ופעולות איבה ובני משפחותיהם.

S  מחנות נופש והגשמת משאלות לילדים נפגעי טרור.

S  תמיכה כספית ביחידות זק"א בארץ.

 

S הכשרת מתנדבים.

 

S פעילות הסברה בקרב ילדים ובני נוער למניעת תאונות דרכים.

 

S שיקום ילדים נפגעי תאונות דרכים.  

 

S תמיכה כספית ביחידות זק"א 

יחידות זק"א מטפלות בכל אירוע של מות בלתי טבעי במדינת ישראל, באמצעות מערך מתנדבים המצויד באמבולנסים, אופנועים וציוד מתכלה מגוון לצורך הטיפול בגופות תוך שמירה על כבוד המת.

 

זיהוי חללים - מתנדבי זק"א מקבלים הכשרה מקצועית לטיפול בכל הקשור לחלל ולממצאיו - דהיינו חלקי גוף החייבים על פי ההלכה היהודית קבורה כדת וכדין.

S תמיכה בקורבנות נפגעי טרור ובני משפחותיהם

מיד לאחר כל פיגוע מתפרסים המתנדבים שלנו בבתי החולים ובמכון לרפואה משפטית באבו כביר ע"מ לאתר את משפחות החללים והפצועים מהפיגועים, המתנדבים דואגים למשפחות במתן סיוע ותמיכה נפשית וכל מה שנדרש במצב זה, ומקשרים את המשפחה עם המתנדבות שבאזור מגורי המשפחה, מכאן המשפחה הופכת לחלק בלתי נפרד מארגוננו, המתנדבים פרוסים ברחבי הארץ נמצאים בקשר מתמיד עם המשפחות והילדים ע"מ לתת סיוע ככל שידרש ולקשר במידת הצורך עם משרדי הארגון שמלווה את המתנדבים בתמיכה כספית לפעילויות שונות, בהצמדת צוות מקצועי, עו"ס, פסיכולוגים, ייעוץ והכוונה למשפחות. הפעילות הינה בהיקף ארצי ללא הבדל דת, מין או גזע.

 

♥ מחנות נופש - ארגון מחנות נופש שנתיים לילדים נפגעי טרור, מאז שנת 2002 קיים הארגון מחנות נופש עבור הילדים, במהלך ימי המחנה נהנים הילדים משלל אטרקציות מדהימות, מופעים מרהיבי עין, ושאר תוכניות מהנות וכל זה ע"מ להקל מעליהם את סבלם וכאבם מהפגיעות שנפגעו פיזית ומהטראומות הנפשיות בהם נמצאים. את המחנות מלווים אנשי מקצוע עו"ס, פסיכולוגים ומרפאים בעיסוק.  בסיום המחנה מתקיים מופע אומנותי עם מיטב אומני ישראל בהשתתפות הורי הילדים ובני משפחותיהם.

 

♥ הגשמת משאלות - הגשמת משאלות לילדים קורבנות נפגעי הטרור החפצים להגשים חלום מיוחד, כגון: מפגש עם אישי ציבור, שחקנים וספורטאים מפורסמים. אטרקציות מיוחדות כגון: טיסה בשמי הארץ, ריחוף באוויר וכד'...

 

♥ ימי הולדת ובר/בת מצוה - קיום מסיבות ימי הולדת לילדים נפגעי טרור, וכן בר/בת מצוה ע"י מימון האירוע או  ע"י הזמנת להקות, מופעים, זמרים בהם מעוניינים הילדים.

 

♥ סלי מזון בחגים - זק"א ישראל לקח על עצמו לדאוג בחגי ישראל למעט אושר ושמחה במשפחות אלו שמכורח הנסיבות הגיעו למצב כלכלי קשה ע"י תמיכה כספית וסיוע בסלי מזון בחגי ישראל. 

  

S פרויקט תאונות דרכים 

 

♥ פעילות הסברה למניעת תאונות דרכים - פרויקט חדש שיזמנו מתחילת שנת 2007 בו אנו עורכים ימי הסברה לילדים מכל הארץ ללא הבדל דת, מין או גזע. ההסברה מתבצעת ע"י תוכניות מיוחדות ומגוונות שמופקים במיוחד עבור הארגון ע"י אנשי מקצוע בעלי שם. התוכנית כוללת מגוון של פעולות הסברה, העשרה ע"י משחקי הדמיה ובאמצעים ויזואלים מיוחדים.

 

♥ שיקום ילדים נפגעי תאונות דרכים - כחלק מהפרויקט החדש ראינו צורך בשיקומם של הילדים נפגעי תאונות הדרכים באופן נפשי ופיזי ע"י ארגון מחנות נופש, כמו כן הפקנו כרטיס הנחות מיוחד לילדים אלו בחנויות נבחרות בארץ. כחלק מהפרויקט אנו מציבים נפגעי תאונות הדרכים ובני משפחתם בחזית המערכה. הם נהפכים לנציגי זה"ב בבתי הספר, בצורה זו הם יכולים להתמודד עם הטראומה שחוו, הכאב והמחיר האישי הנורא ומי כמוהם ידעו להעביר את המסרים הנכונים ולגרום לזעזועבקרב הציבור ע"מ לשנות את המצב הקשה.

כולנו ממשיכים הלאה, מנסים להתרחק ממחשבות על אסונות, כאב ושכול ♥ ♥ ♥

 

אבל בזק"א ישראל, עוצרים. מטפלים, מפנים וחוזרים עם המשפחה לביתה, לחייה החדשים ומשתדלים להקל על החיים הבלתי אפשריים של קורבנות נפגעי טרור ותאונות הדרכים ובני משפחותיהם.


עבור לתוכן העמוד