חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

באמצע השמירה על הילדים נאלצתי לצאת לזירת הפיגוע

22/11/2015
באמצע השמירה על הילדים נאלצתי לצאת לזירת הפיגוע (הגדל)

אחראי המתנדבים בזק"א ת"א הרב שמואל קלמן מגולל את אירועי הטרור האחרונים מזווית ראייתו

 

יום חמישי בצהריים השעה 14:00. אני מוציא את ילדיי ממוסדות החינוך על מנת להביאם הביתה ולתפקד מעין אמא למספר שעות. ואז, מתקבל דיווח ראשוני על פיגוע ירי בתל אביב, כאשר במקום ישנם פצועים קשה, ותוך כדיי מתקבל דיווח נוסף על הרוג במקום.

 

כאיש זק"א ת"א שאמון על שמירת כבוד הנפטרים, נאלצתי במהירות למצוא סידור הולם לילדים ולצאת במהרה לשטח. ילדיי אמנם רגילים לראות את אבא בשיחות דחופות ומבינים את ערך כבוד החי והמת, אולם האכזבה בהחלט ניכרה על פניהם. הבטחתי להם פיצוי הולם על אכזבתם ויצאתי לשטח.

 

כשהגענו למקום היו כוחות גדולים של מד"א ומשטרת ישראל, כאשר כונני יחידת האופנועים של זק"א ת"א כבר נמצאים במקום.

 

הממצאים התפזרו על פני 3 מקומות. זירה ראשונה בתוך העסק במקום המיועד לתפילת מנחה מדי יום – כאשר רבים מהמתפללים הם כאלה שעובדים בבתי העסק במקום. גם בתוך העסק עצמו היו ממצאים וכן בכניסה למתחם.

 

שמענו זעקות של אנשים מבוהלים והתחלנו לסייע למז"פ בזירה.

תוך כדי קיבלנו דיווח כי הפצוע השני נפטר כעת בבית החולים איכילוב, צוות נוסף של זק"א ת"א יצא למקום לעזור ולתמוך במשפחה ולאיסוף הממצאים בבית החולים.

 

 

 

 

שעות רבות עבדנו לאסוף את כל הממצאים מהזירות על מנת להביאם לקבורה בקבר ישראל, יחד עם צוות מורחב של מתנדבים, ולאחר מכן הגופה פונתה לאבו כביר בלווי כונני זק"א כאשר באותו זמן הגופה הנוספת מגיעה אף היא למכון. לאחר מס' שעות כאשר שוחררה הגופה מהמכון, צוות זק"א ת"א לקח את גופתו של הקדוש אהרון יסייב הי"ד להלויה בבית העלמין חולון ולבקשת חברה קדישא ת"א האירו את מקום הקבורה בבית העלמין בבלון תאורה ואמצעי תאורה נוספים החל מחפירת הקבר ועד לשעות הקטנות של הלילה – אחרון המלווים.

 

למחרת יום שישי, כשרבים כבר אולי שכחו מהפיגוע, אנחנו לא סיימנו עדיין את הטיפול וטיפלנו בהעברת גופת הנרצח השני מהמכון הקד' ראובן אבירם הי"ד לבית העלמין ברמלה.

 

בנוסף לכך, בעקבות הפיגוע בגוש עציון נדרשנו בזק"א ת"א להכין את אחד הנרצחים להטסה להלוויתו שתתקיים בבוסטון. במוצ"ש העברנו באמבולנס של זק"א ת"א את הגופה לנתב"ג לשם הגיעו מאות מחבריו ומכריו ללוותו בפעם האחרונה עד שהועלה למטוס בלווי אנשי זק"א וכוחות האבטחה. כך סיימנו סוף שבוע ארוך של טיפול בנרצחי פיגוע, בתקווה שנדע ימים שקטים יותר.

 

לצפייה בגלריית התמונות לחצו כאן


עבור לתוכן העמוד