חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

ועשית עימדי חסד ואמת :יום גמילות חסד' מתנדבי זק"א ת"א עלו לבתי העלמין לאמירת סליחות

18/03/2016
ועשית עימדי חסד ואמת :יום גמילות חסד' מתנדבי זק"א ת"א עלו לבתי העלמין לאמירת סליחות (הגדל)

מתנדבי זק"א תל אביב עלו לבתי עלמין בתל אביב ביום ז' באדר, המקובל בקהילות ישראל כיום צום לאנשי גמילות חסד של אמת. אמרו סליחות ובקשו סליחה מן הנפטרים בהם טיפלו במהלך השנה שחלפה.

 

כמקובל משנות דור, ביום ז' אדר – יום פטירתו (ולידתו) של משה רבינו, ביום זה מקבלים על עצמם כל העוסקים בחסד של אמת – החברות קדישא וארגון זק"א, ליום תענית ותפילות, לבקשת סליחות מן הנפטרים, שמא לא נהגו בהם כראוי ביום פטירתם בעת ההלוויה ועריכת הקבורה.

 

בסיום יום התענית התכנסו מאות אנשי גחש"א לסעודת מצווה מסורתית שנערכה ברוב עם על ידי חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז הגדולה בעולם, באולמי כתר הרימון בבני ברק, המזמינה כהוקרה על שיתוף הפעולה גם את מתנדבי זק"א לאירועי היום וסעודת המצווה. 

 

השמיע דברי קינה וכיבושין רבה הראשי של תל אביב רבי ישראל מאיר לאו שליט"א וכן נמסרה סקירה על מצב הקבורה על ידי יו"ר הנהלת חברה קדישא עו"ד יעקב שינברג ומנכ"ל החברה הרב אברהם מנלה שאף שיבח בדבריו את פועלם של מתנדבי זק"א תל אביב וציין כי כבוד הוא לחברה קדישא לארחם עם יתר אנשי חברה קדישא בהווה ובעבר.

 

בסיום הערב חולק למשתתפים ספר חדש שיצא ביוזמת המכון להלכה שע"י זק"א תל אביב "משה רעיא מהימנא", בו כלול כל הנושאים סביב משה רבנו ופרק מיוחד על יום ז' באדר, מנהגים ותפילות.

 


עבור לתוכן העמוד