חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

רבנים, שרים ואישי ציבור השתתפו במעמד ההערכה למתנדבי זק"א ת"א לרגל 20 שנות פעילות

11/09/2016
רבנים, שרים ואישי ציבור השתתפו במעמד ההערכה למתנדבי זק"א ת"א לרגל 20 שנות פעילות (הגדל)

בטקס מכובד ורב רושם ובראשות רבנים ואישי ציבור ציינו מאות מתנדבי זק"א תל אביב 20 שנות התנדבות למען הכלל והפרט בחילוץ, הצלה ושמירה על כבוד הנפטרים.

הועידה שהתקיימה בכפר המכביה כינסה אליה רבנים וראשי המפלגות החרדיות, לצד ברכותיהם של ראש הממשלה ואישי ציבור בכירים שביקשו להודות למתנדבי זק"א ת"א על פועלם הרב.

 

במהלך האירוע שהפיק מוטי רבינוביץ והנחה בטוב טעם הסופר הרב חיים ולדר, נשאו דברים שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, שר הפנים והפריפריה ויו"ר ש"ס הרב אריה דרעי, השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי, יו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני, ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט, ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר, ורב זק"א תל אביב הרב יעקב רוז'ה.

את המשא המרכזי נשא רבה של ת"א יפו הגרי"מ לאו, שהפליא בדברים על הזכות שיש בידי המתנדבים בהיותם מפקירים עצמם למען השמירה על כבוד הנפטרים כמו גם פעילויות החילוץ וההצלה. 

 

 

בדברים שנשא שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הוא שיבח את רבה של זק"א ת"א הרב יעקב רוז'ה ואת מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד. בדברים אמר השר הרב ליצמן בין היתר כי "אין צורך להציג את זק"א. היום כל אחד בישראל כבר יודע את החשיבות של עבודתכם".

 

יו"ר ש"ס ושר הפנים והפריפריה הרב אריה דרעי גילה לנוכחים כי משרד הפנים יכריז בקרוב על הארגון כארגון חיוני לשעת חירום ויעניק תקן קבוע לאיש ארגון זק"א תל אביב כעובד משרד הפנים לצורך הערכות לחרום. "שמחתי לשמוע את אנשי המקצוע החילוניים משבחים את ארגון זק"א תל אביב. הם סיפרו על התרגיל האחרון של תר"ח בתל אביב איך שבאתם עם זיק בעיניים, עם רצון והקרבה למרות שבאותם ימים הייתם רתוקים לאסון ברמת החייל. זהו קידוש ה' עצום". אמר השר הרב דרעי.

השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי נשא אף הוא דברי ברכה והודה למאות מתנדבי זק"א תל אביב על פועלם הרב.

 

יו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני שיבח את זק"א תל אביב על היותם חלוצים בנושא השמירה על כבוד הנפטרים, וציין כי הוא מכיר את הארגון מקרוב. "משובב לב לראות איך הוא מאגד מתנדבים מכל גווני הקשת, חרדים, דתיים וחילוניים בתוך יחידות הארגון כמו ביחידת הג'יפים". גפני קשר דברי הערכה לחב' נובל אנרג'י שפרסה חסותה על האירוע וכן לחברה קדישא תל אביב המסייעת לפעילות הארגון וציין כי זו האנרגיה החשובה של עם ישראל.

 

ראש עיריית ב"ב הרב חנוך זייברט ציין בדבריו כי "זה ארגון שעובד בשקט ובצנעא ואף אחד לא יודע באילו היקפים. יצא לי להכיר מקרוב את הארגון ומדובר בפעילות חשובה".

 

ראש עירית ר"ג ישראל זינגר דיבר בשבח הארגון והמתנדבים וסיפר כי עיריית רמת גן הקצתה מבנה לבסיס מתנדבים לזק"א תל אביב. 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

בדברי הברכה המצולמים ששיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא בירך את הארגון ומתנדביו ואמר בין היתר "בזכות המקצועיות שלכם, הרגישות והאנושיות שלכם, עם ישראל כולו מכיר ומוקיר את עבודת הקודש שאתם עושים. הפכתם לגורם מוביל בסיוע לכוחות החירום וההצלה. אתם עושים חסד של אמת פשוטו כמשמעו שלא על מנת לקבל פרס. אני יודע שתעשו עוד שנים רבות את מעשי החסד, אם כי אני מקווה שתצטרכו לעשות פחות".

 

ברכה מצולמת שיגר גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שציין בהערכה למתנדבים כי "אתם הראשונים להגיע ואחרונים לעזוב כל זירת אסון".

בנוסף שיגרו את ברכותיהם לאירוע, הראשון לציון והרה"ר לישראל רבי יצחק יוסף, השר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן, ראש העיר תל אביב רון חולדאי, ראש העיר קרית אונו ישראל גל וראש העיר גבעת שמואל יוסי ברודני.

 

בעלון מיוחד שיצא לאור לרגל האירוע התפרסמו מכתבי הברכה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, ועדת כבוד המת של מועצת הרבנות הראשית לישראל, ראש העיר הרצליה משה פדלון ומנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין.

 

באירוע השתתפו רבני ערים במחוז תל אביב הרב פנחס אדרי רבה של גבעתיים, הרב ציון הכהן רבה של אור יהודה, ח"כ הרב יגאל גואטה, ס' הרה"ר למ"י סנ"צ הרב משה גפני, כן נכחה נציגות בכירה של המשטרה ובהם תנ"צ יהודה דהן מפקד מרחב ירקון, נצ"מ שי אזולאי מפקד מרחב דן, נצ"מ אלברט אוחיון ראש אגף התנועה, סנ"צ יגל פינק, קצין אג"מ מחוז תל אביב והמפכ"ל לשעבר שלמה אהרונישקי. עוד השתתפו נציגי הרבנות הצבאית ובראשם נציגי מד"א, ראשי מועצות דתיות, חברי עיריות, חברי הנהלת ח"ק תל אביב, חברי הנהלת ח"ק איחוד, הנהלת ועובדי המכון לרפואה משפטית, אנשי משרד הפנים וקב"טים של הרשויות המקומיות במחוז ת"א, ותיקים ארגון זק"א ת"א בינהם הרב משה לבקוביץ, ומנכ"ל זק"א ישראל יחזקאל שבקס.

 

במהלך האירוע הוגש אות מגן הערכה והוקרה למנכ"ל חברה קדישא תל אביב ויו"ר פורום חברות הקדישא הרב אברהם מנלה, על פועלו הרב לקידום הארגון, כן הוגש אות הוקרה למנהל המכון לרפואה משפטית ד"ר חן קוגל, החבר לארגון זק"א ת"א למען שמירת כבוד המת וצמצום ניתוחי המתים.

תעודות הוקרה מהודרות נמסרו על ידי הרב רוז'ה, מפקד זק"א חיים נוגלבלט והמנכ"ל צבי חסיד לעשרים מתנדבים בעלי תפקידים כהוקרה לפעילותם לילות כימים, חורף כקיץ, ובכל ימות השנה.

 

בקבלת פנים לועידה הגדולה שהתקיימה באולם סמוך, הוצגה תערוכה מיוחדת של בית הספר לעיצוב 'סיעור מוחות' כאשר התלמידות הכינו כרזות אומנות עם מסרים על פעילות מתנדבי זק"א תל אביב.

 

בזק"א תל אביב מציינים לטובה את כל הגורמים שנרתמו ותרמו מזמנם להצלחת האירוע ובהם איש החסד חונה דייטש, וכל אלו שמילאו את קטעי המוזיקה הבעל מנגן ר' ישראל אדלר שנשא תפילת א-ל מלא רחמים מרגשת כשכל הקהל עומד על רגליו, החזן אברימי רוט , ילד הפלא דוד פולק, הזמר אבי בן ישראל, מקהלת נרננה ותזמורתו של יענקי רובין.

 

 

 

 

 

לצפייה בגלריית התמונות  לחצו כאן

 


עבור לתוכן העמוד