חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

ועדת המדע והטכנולוגיה התכנסה במכון הלאומי לרפואה משפטית אבו כביר

15/01/2017
ועדת המדע והטכנולוגיה התכנסה במכון הלאומי לרפואה משפטית אבו כביר (הגדל)

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת בראשות ח"כ הרב אורי מקלב, התכנסה במכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר, במטרה לבחון דרכים להכנסת אמצעים טכנולוגיים שיחסכו בדיקות פולשניות מיותרות המחללים את כבוד המת.

 

בישיבה השתתפו חברי הכנסת הרב אורי מקלב וח"כ חיים ילין ועוד יועצים ועוזרי חכי"ם חברי הועדה. מטעם המכון השתתפו מנהל המכון ד"ר חן קוגל, הרב יעקב רוז'ה, ד"ר אלון קריספין, מר ציון מליחי, מנהל אדמיניסטרטיבי, ד"ר מיה פרוינד, מנהלת המעבדה הביולוגית במכון, והוזמנו אורחים נציגי זק"א תל אביב, המנכ"ל הרב צבי חסיד והמתנדבים במכון ניר דורפמן ויעקב שטיינמץ וכן נציגי זק"א ירושלים.

 

היועץ ההלכתי למכון ורב זק"א תל אביב וחברה קדישא ת"א יפו והמחוז הרה"ג יעקב רוז'ה שליט"א, הסביר בביקור, כי המדע והטכנולוגיה הקיימת היום קידמה את המכון גם בפן ההלכתי. לדבריו, "כיום יכולים לזהות גופות נפטרים באופן מוחלט על פי ההלכה". בדבריו הוסיף כי המכון שינה מדיניותו, כיום משתדלים לבצע מעט ניתוחים וכאשר מבצעים אזי רק במקומות ההכרחיים".

 

 

 

 

 

הנהלת המרכז הלאומי לרפואה משפטית הודתה בחום לאנשי זק"א מחוז תל אביב, אשר דואגים ימים כלילות לכבוד המת ומסייעים לעבודת המכון עקב המחסור החמור בתקציבים ואף בכח אדם.

 

סקירה מיוחדת נמסרה על מבצע "מנוחה בכבוד" בו טופלו אלפי מכלים עם רקמות אדם שנשמרו במרתפי המכון והובאו לקבורה על ידי מתנדבי זק"א תל אביב בניהולו של הרב צבי חסיד. המבצע המורכב והרגיש הזה הופקד בידיהם האמונות של אנשי זק"א תל אביב מתוך אמון והכרה ביכולותיהם, שמירת חסיון ושיתוף הפעולה ההדוק לאורך כל השנה במכון.

 

לאחר סיור במחלקות המכון סיכם הרב מקלב והבטיח לקיים ישיבה עם כל הגורמים הנוגעים בדבר על מנת לקדם פתרונות טכנולוגיים לטיפול בגופות ולמנוע שליחת גופות מיותרת למכון.


עבור לתוכן העמוד