חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

הרב יעקב רוז'ה נבחר כיקיר חברה קדישא תל אביב יפו

7/03/2017
הרב יעקב רוז'ה נבחר כיקיר חברה קדישא תל אביב יפו (הגדל)

באירוע המרכזי שהתקיים במוצאי צום ז' באדר תשע"ז, יום אנשי חברה קדישא וזק"א, באולמי "סיטי טאואר" ברמת גן, הוענק לרבה של חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז ורב יחידות זק"א הרב יעקב רוז'ה, אות "יקיר החברה".

את האות העניקו לרב רוז'ה יו"ר הנהלת חברה קדישא עו"ד יעקב שינברג ומנכ"ל חברה קדישא הרב אברהם מנלה.

 

כמידי שנה, ביום ז' באדר, עלו המתנדבים על קבריהם של אלו שנפטרו וטופלו במהלך השנה האחרונה על ידי המתנדבים בבית עלמין נחלת יצחק, ביקשו את סליחתם שמא נהגו בהם שלא בכבוד, קראו סליחות ופרקי תהילים ואמרו קדיש.

 

במוצאי יום התענית, התכנסו כלל המתנדבים יחד עם אנשי חברה קדישא גחש"א תל אביב יפו והמחוז לסעודת מצווה, האירוע המרכזי והמסיים של הצום, בהשתתפות חברי הנהלת חברה קדישא תל אביב יפו, עובדי החברה, ראשי זק"א, רבנים ואישי ציבור, כאשר את המשא המרכזי בערב השמיע רבה של תל אביב יפו הרב ישראל מאיר לאו.

 

 

 

 

השנה נוסף לאירוע טקס הענקת האות לרב רוז'ה. מנכ"ל חברה קדישא בדבריו ציין כי בדרך כלל הענקת אות מסוג זה יש בה לתת כבוד למקבל, במקרה הנוכחי הכבוד הוא של חברה קדישא תל אביב שזה המורה לה הוראה ומכוון את דרכה על פי מסורת ומנהגי ישראל.

 

הרב רוז'ה, הוא עמוד האש ההולך לפני המחנה של העוסקים בחסד של אמת, טיפול בחללי ישראל והבאתם לקבורה בכבוד. את כל חייו הקדיש למשימה זו והוא כיום אוטוריטה המקובלת על כל חלקי העם ללא הבדל חוג עדה או דת, בתחום זיהוי המת. אין אירוע משמעותי בחיי העם והמדינה בתחום חללים, שטביעת אצבעותיו לא נמצאו בו ואף הביאו לסיומו הטוב.

 

הרב רוז'ה הוא בנוסף: חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ויו"ר ועדת כבוד המת בה, סא"ל במיל', רב השכונות בבת ים ונציג הרבנות הראשית לישראל במכון הלאומי לרפואה משפטית.

 

 

 


עבור לתוכן העמוד