חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

מתנדבי יחידת הג'יפים של זק"א ת"א ערכו בהצלחה תרגיל לשיפור המוכנות לאיתור נעדרים

2/05/2017
מתנדבי יחידת הג'יפים של זק"א ת"א ערכו בהצלחה תרגיל לשיפור המוכנות לאיתור נעדרים (הגדל)

כחלק משגרת האימונים והתרגילים של ארגון זק"א תל אביב, ערכה יחידת הג'יפים של הארגון תרגיל "נחת רוח".

 

מטרת התרגיל הייתה לשפר את המוכנות והמענה של יחידת הג'יפים של זק"א תל אביב לאירוע איתור נעדרים בשטח עירוני ושטחים פתוחים שאינם עבירים.

 

לצורך התרגיל הוקם חפ"ק בפאתי העיר תל אביב סמוך לפארק אריאל שרון לשם זרמו מתנדבים שהוטלו עליהם משימות איתור של פריטים בשטח אורבני ושטח פתוח.

 

בתרגיל נעשה שימוש ברחפנים שחגו מעל שטחים פתוחים בלתי עבירים. הרחפנים משמשים את היחידה לחיפוש נעדרים בשטחים פתוחים. על התרגיל פיקדו מפקד יחי' הג'יפים נחום קהלני וסגנו שלמה ישראלוביץ.

 

בסיום התרגיל, נערך תחקיר מקצועי על ידי מדמה התרגיל יואב בדיאן, וניכר היה שיפור מקצועי גדול של הצוותים המקצועיים ביחידה, בין היתר נבחנו: צוות תישאול. זמני עבודה. מדידת איכות נוכחות. תרגול ראשי צוותים בגזרות השטח. תפקוד בתנאי שטח קשים ועוד.

 

יחידת הג'יפים של ארגון זק"א תל אביב ידועה בהצטיינותה וזוכה לשבחים רבים מצד גורמי הביטחון וההצלה.

 

 

 

 

היחידה מונה עשרות בעלי רכב הנעה 4*4 ונותנת מענה בעיקר בעת חיפוש נעדרים באזורים מורכבים ללא גישה לרכב רגיל. מתנדבי היחידה הם ג'יפאים שמתמחים בחיפוש וחילוץ בשטחים בלתי עבירים, כמו באזורי דיונות, חוף הים, פרדסים וכד'. רובם מצוידים בציוד תאורה וציוד ייעודי למשימות חילוץ והצלה. היחידה הצליחה בשנים האחרונות להביא להישגים שמשמעותם הצלת חיים של נעדרים בסיכון גבוהה שהצליחו להביא למציאתם טרם יהיה מאוחר. היחידה אף זכתה בעבר כיחידה מחוזית מצטיינת מטעם משטרת ישראל.

 

הרב צבי חסיד מנכ"ל זק"א תל אביב אמר בסיום התרגיל כי "אנו עורכים כל העת השתלמויות ותרגילים על מנת להעניק למתנדבים את מיטב היכולות בהתנדבותם, על מנת שבשעת אמת יוכלו לתת את המיטב".

 

 

 

 

 

 


עבור לתוכן העמוד