חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

מתנדבי זק"א ת"א השתתפו בתרגיל ענק כהיערכות לאסון המוני

26/05/2017
מתנדבי זק"א ת"א השתתפו בתרגיל ענק כהיערכות לאסון המוני (הגדל)

מפקד זק"א ת"א חיים נוגלבלט: "מתנדבי זק"א ת"א משתתפים במהלך ימות השנה בתרגילים והשתלמויות במטרה להיערך לכלל התרחישים בישראל"

 

מתנדבי ארגון זק"א ת"א השתתפו בתרגיל גדול שערכה המשטרה עם גורמי החירום במסגרת הערכות לאירועי אסון המוניים.

 

את התרגיל ערך מרחב איילון במשטרת מחוז תל אביב בשיתוף כלל גורמי החירום, עירית חולון ופקע"ר, במהלכו נדמה רעידת אדמה ובניני עזריאלי בחולון פונו מיושביהם, כאשר כוחות ההצלה מחלצים נפגעים וכוחות החירום השונים נערכים במרחבי השטחים הפתוחים הסמוכים.

 

 

 

 

בשלב שני של התרגיל דימו תרגול של מחבלים המשתלטים על אחד הקומות כאשר נערך תרגיל מעשי בפינוי נפגעים באמצעות סולמות הכיבוי, פריסת חדר מיון קדמי של מד"א והערכות כלל כוחות המשטרה בזירה.

 

 

מתנדבי זק"א צוותו יחד עם אנשי המז"פ בפיקודו של ק' מז"פ איילון פקד אדי ביטון וערכו תרגיל של מיון "ההרוגים" כביכול, איסוף נתונים לזיהוי ושינוע. בחפ"ק המרכזי של כלל הכוחות שובץ מפקד זק"א בסנ"צ מ' חיים נוגלבלט.

 

בסיום התרגיל נערכה ישיבת סיכום בראשותו של מפקד המחוז ניצב משה (צ'יקו) אדרי, יחד עם ממ"ר איילון נצ"מ ס. בן צבי ששיבחו את הפעלת יחידת זק"א תל אביב, כמות המתנדבים שהתייצבה ושיתוף הפעולה עם כלל הגורמים שפעלו בתרגיל.

 

מפקד זק"א סנ"צ מ' חיים נוגלבלט: "מתנדבי זק"א ת"א משתתפים במהלך ימות השנה בתרגילים והשתלמויות במטרה להיערך לכלל התרחישים בישראל, ואנו שמחים על הירתמות המתנדבים המסורים".

 

 

 

 לצפייה בגלריית התמונות  לחצו כאן


עבור לתוכן העמוד