חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

תרגיל העורף הלאומי "רעידת אדמה 2017

20/07/2017
תרגיל העורף הלאומי "רעידת אדמה 2017 (הגדל)

במסגרת שבוע החרום הלאומי שהתקיים בימים 11-15 ליוני 2017 נערך תרגיל חירום לאומי רע"ד 17 ובמסגרתו תורגלה מדינת ישראל במענה לאירוע רעידת אדמה.

שיא התרגיל היה בתצוגת תכלית שהתקיימה ביום ד' בעיר כרמיאל אשר דימתה התנהלות ומענה בעיר שנפגעה כתוצאה מרעידת אדמה.

במסגרת הצגת התכלית השתתפו כלל הגורמים הרלוונטיים באירוע, הן במעגל האופרטיבי והן במעגל התומך הכולל את משרדי הממשלה ובתוכם את משרד הפנים.

 

בשטח עצום שהוכשר לתרגיל מזה מס' חודשים הוקמו אתרי סיוע בחרום, בי"ח שדה, אוהלי שליטה, פריסת תשתיות תקשורת, אספקה בהיטס, מרכזי פינוי ואוהלים ותחנת ריכוז חללים.

על פי התרחיש שכולנו תפילה שלא יהא, התרחשה רעידת אדמה שגרמה לאלפי הרוגים ועשרות אלפי עקורים ופגעה בכלל התשתיות.

תחנת ריכוז החללים שהוקמה על ידי רשות פס"ח במשרד הפנים, ערכה תרגיל חי של זיהוי חללים בתהליך מוסדר מקליטת החללים שהובאו על ידי פקע"ר ועד לזיהוין באמצעות אמצעים מדעיים.

 

 

 

 

עקב הנסיון הרב ושיתוף הפעולה של ארגון זק"א תל אביב, הוזמנו מתנדבי הארגון לתפעל את התר"ח העצום שהוקם במקום בשיתוף מ"י במחוז צפון, רופאי המכון לרפואה משפטית ואנשי משרד הפנים, כ-50 מתנדבים הובאו בהסעה מאורגנת מאזור המרכז לכרמיאל בפיקודו של מ' זק"א סנ"צ מ' חיים נוגלבלט, ואיישו את כלל העמדות בתר"ח, קבלה וקליטה, טביעות אצבע, שיניים, ד.נ.א. הסרת חפצים ותיעוד והעברה לאחסנה.

המתנדבים שימשו גם כאלונקאים ואנשי קשר בין העמדות וגורמי התפעול כמנהל התר"ח מונה מנכ"ל זק"א הרב צבי חסיד.

 

במהלך התרגיל ביקרו בתר"ח שר הפנים הרב אריה דרעי ששמע הסברים מראש ענ"ף ז"ח בפס"ח מר שלמה נחום שניצח על כל מלאכת התנעת התרגיל וק' מז"פ רפ"ק אורי ארגמן, כמו כן ביקור מנכ"ל משרד הפנים, מנכ"ל המשרד לשרותי דת, מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך ששיבח בדבריו מאד את תיפקודם של מתנדבי זק"א תל אביב והקדיש מזמנו לשמיעת תובנות של המתדנבים בהקשר לאירועי חרום, אלוף פיקוד העורף, קציני משטרה וצה"ל בכירים, ראשי רשויות וקבטי"ם.

 

בסיכום התרגיל שיבח ראש מינהל החרום במשרד הפנים את מתנדבי זק"א תל אביב על המקצועיות והמסירות בהייצבות סד"כ מלא לביצוע המשימות שהוטלו על מתנדבי הארגון

 

לצפייה בגלריית התמונות לחצו כאן

 


עבור לתוכן העמוד