חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

זק"א מחוז ת"א מסכמת את שנת 2009 ב-977 אירועים

11/01/2010

יחידת זק"א מחוז ת"א מסכמת את שנת 2009 ב -977 אירועים אשר בהם השתתפו 2,478 מתנדבים, כשמתוכם 900 אירועי מב"ט, 27 אירועי איתור נעדרים, והיתר אירועים שונים שבהם השתתפו מתנדבי היחידה. ממוצע של 3 מקרים ליום.

 

היחידה מטפלת בכל אירוע של מות בלתי טבעי במחוז ת"א, באמצעות מערך מתנדבים המצויד באמבולנסים, אופנועים וציוד מתכלה מגוון לצורך הטיפול בגופות תוך שמירה על כבוד המת, ובמידת הצורך דואגים מתנדבי היחידה לויתור מנתיחה ואף לעריכת הלוויות למי שנזקק.

כמו כן מפעילה היחידה מוקד איתור נעדרים, הכשרה והשתלמות וימי תרגול גיבוש למתנדבים, וכל זה כאשר ראשי היחידה נמצאים בקשר רציף ותמידי עם ראשי המשטרה והגורמים המתאימים במחוז ת"א.
במהלך השנה האחרונה השיקה היחידה גמ"ח "אחים לצרה" הנותן מענה למשפחות אבלות במסגרתו יאמרו מתנדבים קדיש וילמדו משניות אחר נפטרים עריריים או כאלו שאין מי שיאמר אחריהם קדיש וזאת כחלק מהדאגה לנשמתו של הנפטר בעשיית חסד של אמת עליו אמונים מתנדבי זק"א.
 
סכום האירועים:
היחידה טיפלה ב- 900 מקרי מב"ט המחולקים כך:
מוות –  678 מקרים (אירוע לבבי, נפילה מגבוה, תאונת עבודה, מינון יתר, התחשמלות וכד')
ריקבון – 49 מקרים
התאבדות – 101 מקרים
רצח –  12 מקרים
תאונות דרכים – 60 מקרים
מתוכם טיפלו מתנדבי היחידה להשיג ויתור מנתיחה ב -91 מהמקרים (10%). וכן ערכו 67 הלוויות לנפטרים שלא היה מי שיערוך להם הלוויה. היחידה לאיתור נעדרים טיפלה ב- 27 נעדרים.
 
כמו כן התקיימו כ– 50 אירועים שונים הכוללים: סדנאות, הכשרה, ימי גיבוש והוקרה למתנדבים, וכן ימי תרגול והערכות למצבי חירום, מפגשי עבודה עם צוותי המשטרה במחוז.
 

בביקור מפקדי משרת מחוז ת"א בבסיס הפעלה של היחידה

מתנדבי היחידה בתרגול נקודת מפנה 3

מתנדבי היחידה בחפ"ק שהוקם לחיפוש נעדר

מתנדבי היחידה בזירת תאונת דרכים

טקס השקת גמ"ח "אחים לצרה"

מתנדבי היחידה בעריכת הלוויה לבני משפחת אושרנקו

מתנדבי היחידה בתדרוך בתחנה לריכוז חללים


והלוואי שלא נזדקק לעבודת הקודש של המתנדבים...

 

לפירוט מלא של פעילות יחידת זק"א מחוז ת"א לחץ/י כאן

 


עבור לתוכן העמוד