חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

זק"א מוקירה טובה

1/02/2010

במסגרת מסיבת ט"ו בשבט צנועה למתנדבי זק"א מחוז תל אביב, ערכה היחידה טכס פרידה ואיחולי הצלחה לפקד אבי ניב, שפרש מזיהוי ירקון ועבר ליחידת להב 433 וקיבלה את פניו של איש זיהוי ותיק ומנוסה, פקד אלי הורן, שהיה בעבר טכנאי מז"פ במרחב ירקון ולאחר מכן עבר למדור זיהוי חללים במטה הארצי וכעת שב לפקד על יחידת הזיהוי במרחב ירקון.

מטרת האירוע הוא מחד להוקיר טובה לידיד היחידה ששיתף פעולה לאורך ארבע שנות כהונתו כרמ"ח זיהוי ירקון, לטובת המטרה הנעלה של "חסד של אמת" ובכך גם להנחיל באותה הזדמנות לבא אחריו, את אופן העבודה המשותפת והפורה בין אנשי הזיהוי והחקירות לבין מתנדבי זק"א תל אביב.

ראשון הדברים שהוזמן על ידי מנחה הערב, המ' צבי חסיד, הוא מפקד זק"א ת"א, רפ"ק מ' חיים נוגלבלט, שסיכם את התקופה ולא חסך מילים בשבחו של אבי ניב ושל מחליפו המוכר היטב לבאי המקום, אשר ליווה בהדרכה וברכישת ציוד ייעודי לזק"א ומכיר את פעילותה היטב.

לאחריו הודה בהתרגשות רבה פקד אבי ניב על האירוע, הוא לא חסך מילות תודה והערכה למתנדבים על פעילותם המקצועית והמסורה גם בזירות פליליות אחרות בהם נדרשה עזרתם של המתנדבים, בכח אדם או בציוד. בסיום העניק פקד אבי ניב תעודת הוקרה ליחידה בה כתב: "למתנדבי זק"א מחוז תל אביב, עם סיום תפקידי כרמ"ח זיהוי ירקון ברצוני להביע את הערכתי ותודתי הרבה על פועלכם בשנים בהן פיקדתי על המחלק. הייתם שותפים מלאים לעבודת המחלק וסייעתם רבות בזירות בהן טיפל המחלק במהלך שנות פיקודי. הסיוע היה לא רק בנושא הטיפול בגופות אלא גם בסיוע לוגיסטי בזירות שונות. בטוחני כי תמשיכו בעבודתכם המסורה אותה אתם מבצעים בדבקות ובנחישות. יישר כח. אבי ניב, פקד, רמ"ח זיהוי ירקון 2006-2010".

דברי ברכה השמיע מחליפו פקד אלי הורן, שסיפר על שיתוף הפעולה עם היחידה עוד בטרם נכנס לתפקיד, כמו העברת גופות התיירים משדה דב למכון לרפואה משפטית. בטלפון אחד הגיעו שמונה מתנדבים, שתוך 40 דקות כבר כל הגופות היו בדרך למכון. אלי הורן הבטיח להמשיך במסורת של עבודה משותפת כי הוא מכיר את יכולותיה של היחידה ומקצועיותם של מתנדביה.

לאחר הדברים, הוענקה תעודת מזכרת נצח מהיחידה לפקד אבי ניב וכן ספר תהילים מהודר עם ברכת הדרך לפקד אלי הורן. דברי סיום השמיע ס' מפקד זק"א ת"א, פקד מ' חיים לורבר, שדיבר על נושא הרישום של הפעילות ועמידה בכללי משמעת וסדר.

שי נאה לכבוד ט"ו חוברת "פירותיך מתוקים, הוענקה לכל משתתף וכיבוד עשיר מפירות בהם נשתבחה ארץ ישראל נפרס לכבוד המשתתפים.


עבור לתוכן העמוד