חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

עלייה מדאיגה במס' תאונות הדרכים הקטלניות, תל אביב: שני הרוגים בבריחה קטלנית

8/03/2010

שני תושבי צפון הארץ מג'די מנסור, בן 28 מכפר רמה, שנהג ברכב סובארו אימפרזה וסרחאן מחרוס, בן 26 ממג'ד אל-כרום, שנסע עמו. נהרגו בתאונת דרכים שארעה לפנות בוקר (יום א') בדרך מנחם בגין 110 תל אביב, אחרי שנמלטו מניידת משטרה בה היו מתנדבי אק"מ ממרחב דן שסימנו לנהג לעצור לבדיקה שגרתית. המכונית בה נסעו השניים סטתה לעבר גדר הפרדה בעת נסיון לבצע פרסה במקום לא מתאים, ואז התנגשה בעמוד תאורה סמוך. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ועדי ראייה דיווחו כי התאונה הייתה סופו של מרדף.


סמוך ל- 2:00 אחר חצות, נהג "סובארו אימפרזה" התבקש להציג רשיונות במחסום ברמת-גן. הוא לא שעה לבקשת השוטרים לעצור, המשיך לכיוון תל-אביב והניידת פתחה במרדף אחריו. ניידות נוספות נקראו להצטרף. בשלב מסוים, לפי השוטרים, אבד קשר העין עם המכונית. ככל הנראה הנהג ניסה  לבצע פניית פרסה. המכונית התנגשה בגדר הפרדה שהוצבה בצד הכביש, ואז הועפה לעבר עמוד תאורה סמוך.

מעוצמת ההתנגשות נפגע קשות צדו האחד של הרכב, וכוחות מגן דוד אדום שהגיעו לזירת התאונה קבעו את מותו של אחד הנוסעים. נוסע נוסף שהיה במכונית נפצע אנושות, ופונה לבית החולים איכילוב בעיר תוך ביצוע פעולות החייאה. בהמשך נקבע גם מותו.

מתנדבי זק"א בזירת התאונה  צילום: עוזי ברק

מתנדבי זק"א בזירת התאונה צילום: עוזי ברק

פינוי ההרוגים מהתאונה צילום: עוזי ברק

 

כוחות כיבוי מתל אביב ומתנדבי זק"א מחוז תל אביב בפיקודו של ראש צוות מרכז ת"א צבי חסיד, חילצו את גופת ההרוג שישב ליד הנהג ונלכד בתוך הרכב. לדברי המתנדבים הרכב היה מעוך לגמרי עם קינמטיקה קשה ולא היה סיכוי לנוסעי הרכב. מתנדבי זק"א דאגו לטיפול בהרוג שהועבר בהמשך למכון לרפואה משפטית ואספו את הממצאים מהרכב.

בהמשך התברר בחקירת המשטרה כי רשיונו של הנהג נפסל עוד בשנה שעברה, ולכן כנראה ברח מהמחסום. עוד אמרו במשטרה שהוא ככל הנראה היה תחת השפעת אלכוהול בעת התאונה, לאחר שנמצאו בין ספסלי הרכב בקבוקי משקאות אלכוהוליים.

מס' שעות קודם לכן נהרגו שלושה בני אדם בתאונה מחרידה בכביש 90, בין מלונות ים המלח לעין-גדי. על פי החשד, הנהג שנסע במהירות מופרזת איבד שליטה על המכונית, סטה לשוליים ואז התהפך. כוחות הצלה שהגיעו למקום מצאו מחוץ למכונית את גופותיהם של שניים מהנוסעים, וגופת הנוסע השלישי נמצאה במרחק עשרות מטרים לאחר שהועפה מעוצמת התאונה.
 

 


עבור לתוכן העמוד