חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

הושק גמ"ח "אחים לצרה"

9/03/2010

בערב מיוחד, במעמד רבנים ואישי ציבור, הושק שרות חדש למשפחות אבלות במסגרת גמ"ח "אחים לצרה" שעל ידי חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז ומתנדבי זק"א מחוז תל אביב, השאלת ציוד לבית האבל, במסגרתו תקבל כל משפחה אבלה רשימת ציוד ותחנות השאלה לימי השבעה. זאת בנוסף לשרות הקיים עד היום במסגרת הגמ"ח בו יאמרו מתנדבים קדיש וילמדו משניות אחר נפטרים עריריים או כאלו שאין מי שיאמר אחריהם קדיש וזאת כחלק מהדאגה לנשמתו של הנפטר בעשיית חסד של אמת עליו אמונים מתנדבי זק"א.

 

 

 

 

הארוע שהתקיים במבנה בית ההלוויות הענק "אהל יעקב" ברידינג, לאחר שהוכשר בו לצורך כך האולם המרכזי, משך אליו אורחים ומתנדבי זק"א תל אביב שגדשו את האולם, ביניהם חברי הנהלת חברה קדישא,  חברי האסיפה הכללית, עובדיה ופרנסיה.

 

פתח את הערב המנחה, דובר חברה קדישא הרב מנחם גשייד, שטווה את חוט השני של נושא המעמד, בו יועלה על נס פעילותה העניפה במגוון תחומים של חברה קדישא הגדולה בעולם לצד אנשי יחידת זק"א תל אביב, העמוסה ביותר בעשייה. כשבמרכז הערב הוא השקתו של הגמ"ח המשותף בהיקף ענק לטובת המשפחות האבלות.  חברה קדישא תל אביב וזק"א תל אביב עוסקים גם בשיתוף פעולה במהלך כל השנה בתחומי חסד של אמת. המתנדבים אוספים חלקי גוף וממצאים וחברה קדישא קוברת. מתנדבים מסייעים לחברה קדישא בעריכת לוויות וטהרות בעיתות לחץ. יש בעובדי חברה קדישא קבוצה בכירה המתנדבת גם במסגרת זק"א תל אביב. חברה קדישא עוסקת בחסד של אמת וחסד עם החיים, במבצעי חלוקת צדקה אדירים, כך מתנדבי זק"א מטפלים במקרי מוות קשים ועוסקים גם עם החיים בטיפול במשפחות, חיפוש נעדרים ועוד. לפיכך, מה מתאים יותר שגם פרויקט זה של גמ"ח השאלת ציוד לנפטרים יהיה בשיתוף פעולה בין שני הגופים.

 

 

 

 

חבר הנהלת חברה קדישא ומפקד זק"א תל אביב, הר"ר חיים נוגלבלט, המייצג את שני הגופים חתני הערב פתח בדברי ברכה, תודה והוקרה לח"ק ולמתנדבים על כל פועלם למען חסד של אמת, האירוע זה סוג של סגירת מעגל בשלבי הטיפול בנפטר מרגע הפטירה וכעת סוגרים את הטיפול עד תום השבעה בהשאלת ציוד. לאחריו הוזמן השר לשרותי דת, ח"כ הרב יעקב מרגי, האחראי ישירות על כל נושא הקבורה בארץ שציין כי העובדה שהתלונות על חברה קדישא הם מזעריות, מלמדת יותר מכל על העבודה המסורה, האיכותית והיעילה שהיא מבצעת. "לא לכם הכבוד בהופעתי כאן הערב, אלא לי הכבוד שהוזמנתי לשאת דברים בפניכם, אנשי חיל אנשי גמילות חסד של אמת" הטעים השר וניצל את ההזדמנות להודות לעובדי ח"ק ומתנדבי זק"א על כל פועלם. "העזרה הזו בהשאלת הציוד תישאר בזכרון המשפחות וזה חסד של אמת" סיים.

 

 

 

 

 

את משא הערב המרכזי השמיע מרן הרב הראשי לתל אביב יפו הגאון רבי ישראל מאיר לאו, כשפתח כך: "הציבור שפה הוא חבריה קדישא כמשמעו, אנחנו מרכינים ראש בפניכם בתודה ובהערכה", הרב לאו שילב דברי תורה בענינא דיומא ואיחולי ברכה על היוזמה שיש בה אכפתיות, תשומת לב ואני קורא לאגודת "אחים לצרה" קידוש ה' ולאהב שם שמים על הבריות.

 

רבה של יחידת זק"א וחברה קדישא, הגאון הרב יעקב רוז'ה, חבר מועצת הרה"ר, סיפר על גמ"ח אחים לצרה שכבר פועל והוא עצמו מקבל הרבה פניות מגלוית התנחומים ובה טלפונים חיוניים שמשאירים מתנדבי זק"א תל אביב בבתי האבלים, "אתם אנשי ח"ק וזק"א שליחי הציבור, אני חש בשטח את החוסר ביוזמה זו" הטעים.

 

 

 

ח"כ מר זבולון אורלב, יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, קשר שבחים לחברה קדישא על התמודדותה עם אירועים קשים ומורכבים.

 

בשלב זה זומן מפקד מחוז תל אביב ניצב שחר איילון, שהכריז כי יחידת זק"א תל אביב היא הטובה במחוז ומתייצבת בכל עת שצריך אותם. מתנדבי זק"א תל אביב הם אנשים רציניים ואיכותיים, איכפתיים המתמסרים למען הקהילה וכאן זו הוכחה נוספת לזה.

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, אמר שהגיע לכאן בגלל שמדובר בגמ"ח, למרות כל המחאות על נסיונות לבלום את פעילותו למען הגמחי"ם, אסור להירתע. הוא שיבח את המתנדבים בזק"א תל אביב העושים מלאכתם בצנעא ובמסירות.

 

 

 

 

בין הדוברים השמיע קטעי חזנות נרגשים החזן העולמי הרב חיים אדלר, המלווה את פעילות זק"א ונפועי באירועים מטעמם, כשבסיום נשא תפילת א-ל מלא רחמים לזכרם של כל נפטרי ישראל שטופלו על ידי חברה קדישא וזק"א תל אביב בשנה האחרונה כשכל הקהל עומד על רגליו.

סיכום הערב וסקירה על כל מפעלות החברה קדישא בעת האחרונה, שזר המנכ"ל הנמרץ הרב אברהם מ. מנלה, משיטות הקבורה החדישות שחסכו במשאב היקר של שטחי קבורה תוך שמירה על מסורת ישראל וכבוד הנפטרים. שילוט בתי העלמין, בניית משרדים וחדרי טהרה חדשים בקרית שאול. חלוקת הצדקה לאלפי משפחות וכעת נוסף נדבך נוסף על כל זה. בסיום דבריו שיבח את מתנדבי זק"א תל אביב על פועלם לצד אנשי חברה קדישא, והודה לסמנכ"ל החברה קדישא מר שמחה רנד, למנכ"ל זק"א הרב צבי חסיד, על הפקת האירוע והטיפול בגמ"ח ולמנהל אגף בינוי ואחזקה בח"ק מר שרגא אנגל על הכשרת המקום לאירוע.

 

עוד השתתפו בארוע: הרב רפאל פנחסי, מ"מ יו"ר אסיפה כללית בח"ק ומזכיר מועצת החכמים. תנ"צ משה אדרי, מפקד מרחב ירקון. רפ"ק הרב אליהו קב, רב מחוז תל אביב. מר זאב רוזנברג, מנכ"ל פורום חברות הקדישא הגדולות, רפ"ק מוטי מאירי, ק' אבטחה ורישוי מרחב ירקון. מנהלי חברות קדישא ואישי ציבור.

 


עבור לתוכן העמוד