חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

תל אביב נחסמה עקב תרגיל "מלאכי עליון" של משטרת ישראל וגופי ההצלה

22/04/2010

משטרת ישראל ערכה בראש חודש אייר (15 אפריל 2010) תרגיל ארצי ששם הקוד שלו נקבע "מלאכי עליון", בו תורגלו מגוון אירועי פח"ע במס' מוקדים ואופן ההתמודדות איתם של כל גורמי החרום וההצלה בארץ. עד שהיו במשטרה שהכתירו את התרגיל כהגדול ביותר מאז קום המדינה.
במחוז תל אביב השתתפו בתרגיל באופן דינמי ופעיל מתנדבי זק"א מחוז תל אביב, בהזנקת מתנדבים שחברו לכוחות המז"פ בזירות, ובאספקת ציוד לוגיסטי ונציגות קבועה בחפ"ק אח"מ של משטרת מחוז תל אביב.

 

על התרגיל ידעו כל הגורמים מראש, אך לא ידעו מה אופי התרגיל והיכן הוא יבוצע באופן מעשי, על מנת לבחון גם את גורם ההפתעה והתמודדות עם כל איזור ומקום בעיר, כולל פינוי צירים והזנקת כוחות כיבוי, חילוץ והצלה, פיקוד העורף, יחידות מיוחדות וגורמי עיריה.
בתל אביב היו האירועים במתקן חב' החשמל שברח' החשמל בתל אביב ובמרכז מורשת רבין שבשד' רוקח בעיר. צובר חפקי"ם נפתח במתחם התחנה המרכזית הישנה ברח' סלומון, שם התקיימו הדיונים בהשתתפות כל ראשי זרועות הבטחון ומפקדי משטרת מחוז תל אביב והורדו ההנחיות לשטח.

מתנדבי זק"א ת"א בתרגיל "מלאכי עליון"

מתנדבי זק"א ת"א בתרגיל "מלאכי עליון"

 

התרגיל נמשך לכל אורך שעות היום והלילה, כאשר החל בסביבות השעה 13.00 ונמשך עד לשעה 03.00 לפנות בוקר למחרת. בכל שעות התרגיל איישו מפקדי זק"א תל אביב את החפ"ק, בפיקודם של רפ"ק מ' חיים נוגלבלט, מפקד היחי', סגנו פקד מ' חיים לורבר והקמב"ץ יצחק שינפלד והשתתפו בו כ-30 מתנדבים נוספים בפועל ועוד שהיו בכוננות.

מתנבי זק"א ת"א משתתפים בתרגיל "מלאכי עליון"

מתנדבי זק"א ת"א בתרגיל "מלאכי עליון

במהלך כל התרגיל תל אביב ומבואותיה נחסמו לתנועה עקב סגירת צירים מרכזיים על ידי משטרת התנועה של מחוז ת"א שתוגברה בכוחות ממשטרת התנועה הארצית. הנזק שנגרם לכלכלה נאמד בעשרות מליונים וגורמים ציבוריים דרשו לחקור מי הורה על ביצוע התרגיל דווקא בשעות העמוסות ביותר של היום וביום חמישי שהוא העמוס ביותר בשבוע. במשטרה טענו מנגד שיש לתרגל אירועים מסוג זה גם בשעות הקשות ביותר על מנת לדעת להתמודד בזמן אמת בכל תרחיש שאין לנו שליטה באיזה יום ובאיזה שעה יפול.

 

מתנדבי זק"א תל אביב שהשתתפו בתרגיל זכו לשבחים רבים. ק' אח"מ מחוז ת"א נצ"מ איתמר עומייסי שלח מכתב תודה מיוחד על פעילותה של זק"א בתרגיל. את המכתב העבירו מפקד זק"א רפ"ק מ' חיים נוגלבלט ומנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד עם מכתב הוקרה נלווה משלהם, לכלל המתנדבים שנטלו חלק בתרגיל.

מכתב תודה ליחידת זק"א ת"א על השתתפות בתרגיל "מלאכי עליון"

מכתב תודה למתנדבי היחידה על השתתפותם בתרגיל

 


עבור לתוכן העמוד