חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

פרויקט "שגרירים של זה"ב" - ילדים נפגעי תאונות דרכים מזהירים ומסבירים

9/05/2010

במסגרת המאמץ הלאומי בלחימה בתאונות הדרכים, וכמי שמוכנים לעשות הכל כדי למנוע את התאונה הבאה, זק"א ישראל - ילדים של החיים יוצאת בפרויקט חדש במאבק בתאונות הדרכים, בה יוצבו ילדים נפגעי תאונות הדרכים ובני משפחתם בחזית המערכה. ומי כמוהם עם הכאב והמחיר האישי הנורא ידעו להעביר את המסרים הנכונים ולגרום לזעזוע שיהיה אפקטיבי מאד בטיפול בנגע הממאיר של תאונות הדרכים.
 
המייחד את הפרויקט הינו שהילדים נפגעי תאונות דרכים הינם השגרירים הטובים ביותר כדי להעביר מסר ל"זהירות בדרכים" ולגרום לשינוי בתודעה למניעת תאונות בדרכים.
  
 
הפרויקט יתפרס לאורך כשנה וחצי ויכלול מספר תוכניות:
* גיוס "שגרירים" - ילדים נפגעי תאונות דרכים המעוניינים להצטרף לפרויקט (מגיל 10 ומעלה), כל ילד שיצטרף יזכה בחבילת הטבות ומתנות. על ה'שגריר' - הילד לצרף כמה שיותר חברים שמזדהים ומעוניינים להצטרף לפעילות המניעה וההסברה. 

  
* שגרירים בשטח - זק"א תפיק חוברת הסברה, פרוספקטים ומדבקות עם סיסמאות שנבחרו, וכל שגריר עם חבריו (באישור ההורים) וביחד עם מתנדבי זק"א יוצבו באתרים ובמוקמות הומי אדם כמו קניונים ו/או בבתי ספר ויחלקו את החומר ההסברה. כמו כן יבקרו הילדים והמתנדבים ילדים נפגעי תאונות דרכים ששוהים עקב פציעתם בבית חולים על מנת לשמחם ולעודדם.
 
* שגרירים במדים - הילדים – ה'שגרירים' יאומצו על ילדי שוטרי מחוז ת"א כחלק מפעילות בקהילה שעורכת המשטרה. כחלק מהפעילות יערכו סיור במשטרה וכן יעברו סדנאות בנושאי תעבורה, בשלב שני ישולבו בסיירות זה"ב בדרכים שיכללו שוטר תנועה, מתנדב זק"א ושגריר – ילד נפגע תאונת דרכים, הסיירות יעצרו עבריני תנועה ובשלב זה יתן השגריר "דוח" לנהג - מסר וחומר הסברה על זהירות בדרכים, כמו כן הסיירות יערכו סדנאות בבתי ספר לתלמידים.
 
* שגרירים בחופשה - הילדים שישתתפו בפרויקט יזכו להשתתף במחנה הנופש שעורך ארגון זק"א למשך שלושה ימים באילת, במהלך המחנה יהנו הילדים משלל אטרקציות והנאות, וכן יערכו הילדים מופע "מסרים" משלהם, כל ילד יצטרך להעביר מסר בצורה חווייתית לציבור בנושא זהירות בדרכים, הילדים יתאמנו במשך המחנה על המופע, ויופיעו במופע הסיום של המחנה.
 
* שגרירים במופע - בסיום הפרויקט יערך מופע סיום שבו ישתתפו הילדים ובני משפחותיהם וכן חבריהם שהשתתפו בפעילות השטח, כמו כן ישתתפו השוטרים ממחוז ת"א ובני משפחותיהם, במהלך הערב יערך סיכום לפרויקט וישודרו קטעים נבחרים מפעילות השטח של הילדים, יופיעו אומנים וזמרים במופע מיוחד, את הערב ינעל מופע ה'מסרים' של השגרירים ויוענקו בו לכל שגריר חבילת נופש מיוחדת לו ולבני משפחתו.

 

כולנו חפצים בחיים - יחד מצטרפים כשגרירים למען החיים!!

 

 

להצטרפות לפרויקט לחץ/י כאן

 


עבור לתוכן העמוד