חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

זק"א תל אביב התגייסה לטיפול בחללי אסון הדליקה בכרמל

6/12/2010

מיד עם היוודע היקף האסון ביערות הכרמל הבינו בזק"א מחוז תל אביב כי עליהם להיערך לסייע בכל מקרה בעת קליטת החללים. ההנחיה הראשונית דיברה על הערכות בהפעלת מתקן רידינג שישמש לקליטת החללים, המיועד לשמש כתר"ח לאומי ובהמשך הוחלט להעביר הכל למכון לרפואה משפטית באבו כביר, אשר יכול לעמוד בכמות חללים זו. לשני האפשרויות נערכו בזק"א תל אביב בכ"א ואמצעים.

 

בכל ליל שישי אייש צוות מתוגבר של מתנדבים בפיקודו של הרב יעקב רוז'ה, המשמש כרב זק"א תל אביב ונציג הרה"ר במכון לרפואה משפטית. המתנדבים נתנו סיוע הן בטיפול בגופות והן בצד הלוגיסטי מול המשפחות, עובדי המכון ואנשי המקצוע.

בזק"א תל אביב שיבחו את עבודתם של עמיתיהם ממחוז צפון בפיקודו של רפ"ק הרב אנשל פרידמן, אשר מקצועיותם ניכרה באופן הטיפול בחללים בשטח, בעת הגעתם למכון באמצעות אמבולנסים של מד"א.

 

מתנדבי זק"א תל אביב המשיכו במשימתם במוצאי שבת ועם אור ראשון בשחרור הנפטרים להלויות. מנהל המכון והרופאים המשפטיים הביעו שביעות רצון וחלקו שבחים לסיוע השקט והמקצועי שנתנו המתנדבים באירוע הקשה והמורכב.

מפקד זק"א תל אביב רפ"ק מ' חיים נוגלבלט, אמר בסיכום האירוע, כי יש להפיק לקחים מהאסון ולצייד את יחידות זק"א בציוד מתאים לעבודה באזור מוכה אסון כמו שריפות, כגון מסיכות מתאימות למנוע שאיפת אבק ועפר ובדעתו אף לפנות בענין לפיקוד האק"מ במשטרת ישראל.

 


עבור לתוכן העמוד