חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

חברות הקדישא בשביתה לאות הזדהות ומחאה על רצח מנכ"ל חברה קדישא חיפה

18/01/2011

בישיבה דחופה של פורום חברות הקדישא הגדולות בישראל שהתכנסה אתמול יום ב', במשרדי חברה קדישא תל אביב בהשתתפות השר לשרותי דת מר יעקב מרגי, בעקבות רצח חברם מנכ"ל חברה קדישא חיפה, מר בני הסה ז"ל. הוחלט בצעד חסר תקדים על השבתת כל מערכת הקבורה בישראל עד לשעה 14.00 היום יום ג', כאשר בשעה 11.00 בבוקר יעלו כל עובדי חברות הקדישא לכנס תפילה ומחאה בבית ההספד, שבהר המנוחות ירושלים.

 

את הישיבה הטעונה ניהל מנכ"ל הפורום עו"ד זאב רוזנברג שספד לבני הסה ז"ל, והשתתף בה גם מנכ"ל זק"א תל אביב הרב צבי חסיד.
מנכ"ל חברה קדישא תל אביב יפו, הרב אברהם מנלה, דיבר על קירבתו לבני ז"ל, ח"ק היתה כל מרכז חייו סיפר, היה איש ישר והגון, שעמד בגבורה ובאומץ מול כל האיומים ונפל על משמרתו.


בני הסה ז"ל, שכיהן כמנכ"ל חברה קדישא בחיפה, סא"ל במיל' ובעבר כמפקד יק"פ צפון, היה בן 67 במותו והותיר אחריו אישה וארבעה ילדים ונכדים. ביום ראשון בערב, בשעה 20.00 לערך הוא הגיע בלוית רעיתו לביתם שברח' סיני 15 בחיפה, הוא הספיק לצאת ממכוניתו ולצעוד לכיוון הכניסה, אך אלמוני חבוש כובע גרב שהמתין לו, ירה בו למוות מטווח אפס. 


בעבר כבר הותקף בני על רקע תפקידו, לאחר שפינה פולשים לשטחי קבורה, בשנת 2004 הוא הותקף בחומצה שנשפכה על פניו ממנה איבד עין וכן בנסיון להצית את ביתו, אך לא נרתע והמשיך במלאכתו. הוא היה איש אהוד ומוכר בחיפה, עסקן ציבור ישר דרך ונעים הליכות. יהי זכרו ברוך.


ישיבת פורום חברות קדישא הגדולות בישראל

ישיבת פורום חברות קדישא הגדולות בישראל

 

 


עבור לתוכן העמוד