חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

מאות אנשי חברה קדישא ומתנדבי זק"א השתתפו במפגש השנתי המסורתי במוצאי ז' באדר

15/03/2011
הגדל

סביב שולחנות ערוכים, הסבו לסעודת מצווה במוצאי צום יום ז' באדר, יום פטירתו של רעיא מהימנא משה רבנו ע"ה, מאות גומלי חסד של אמת, אנשי חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז, העובדים, חברי ההנהלה והמוסדות העליונים של החברה וגמלאיה לצד מתנדבי זק"א מחוז תל אביב, כשהצד השווה שבכלל המשתתפים הוא העיסוק בגמילות חסד של אמת, בטיפול בנפטרי ישראל והבאתם לקבורה על פי מסורת ישראל.

 

הכינוס המפואר והמרשים התקיים כמידי שנה ביוזמתה של החברה קדישא הגדולה בעולם, המטפלת בכשליש מנפטרי ישראל בששה בתי עלמין הפזורים במחוז, חברה קדישא גחש"א - תל אביב יפו, באולם "הדר סיטי טאואר" ברמת גן, זאת לאחר יום של אמירת סליחות, קריאת ויחל ותפילות מיוחדות שחוברו ליום זה ועליה לבתי העלמין לבקשת סליחה מהנפטרים שמא טיפלו בהם שלא לפי כבודם. בסיום התפילות נערכה אזכרה למייסדי הח"ק וחבריה ז"ל שהלכו לעולמם ולנפטרים שהובאו למנוחת עולמים על ידי החברה  קדישא בשנה החולפת.

אורח הכבוד של הכינוס היה רבה הראשי של תל אביב יפו הגאון רבי ישראל מאיר לאו שליט"א, שנשא את המשא המרכזי והעלה בכאב את זכרון חללי הפיגוע הרצחני והקשה באיתמר ושזר דברי אגדה והלכה הקשורים בטיפול בחללי ישראל. סיום מסכת לכבודה של שמחה נערך על ידי רב חברה קדישא וזק"א הגאון הרב יעקב רוז'ה שליט"א.


מנכ"ל חברה קדישא הרב אברהם מנלה, העלה את זכרו של איש החסד והעשייה ר' בנימין הסה ז"ל, מנכ"ל חברה קדישא חיפה שנרצח במהלך השנה החולפת על מילוי תפקידו והזכיר לנוכחים את ההתמודדויות היום יומיות שחווים מנהלי החברות והעומדים בחזית הקשה מול המשפחות האבלות בשעת השבר הרגישה ביותר. בנוסף סיפר בתמצית את התמורות שהתחוללו בשנה שחלפה בתחומי הקבורה והמעבר לקבורה רוויה, הפרויקטים האדירים שחברה קדישא פיתחה והשרות המשתפר לטובת המשפחות האבלות. הוא שיבח בראש ובראשונה את עובדי חברה קדישא העושים את המלאכה בשטח וציין כי כבוד לה לח"ק לארח כמידי שנה את מתנדבי זק"א תל אביב השותפים עימנו בעשייה למען הנפטרים.

 

דברי התעוררות וברכה לעשייה הבלתי פוסקת למען נפטרי ישראל הביא סגן יו"ר הנהלת הח"ק הרב מנחם שצ'רנסקי ואת ברכת ההנהלה נשא יו"ר ח"ק מר אלדד מזרחי, המכהן גם כראש המועצה הדתית בתל אביב. את הערב הנחה בטוב טעם דובר החברה מנחם גשייד, שהשלים בדברי קישור קולעים בין הדוברים כביד אמן והודה בשם כולם לסמנכ"ל מר שמחה רנד על הפקת אירועי ז' באדר באופן מוצלח ומושלם.

בסיום הערב חולקו תעודות הוקרה לעובדי חברה קדישא מצטיינים ושי נאה "מגילת אסתר" מהודרת לכל המשתתפים.

 

 


עבור לתוכן העמוד