חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

הערכות ביחידת זק"א תל אביב לתרגיל עורף לאומי: "נקודת מפנה 5"

22/06/2011

לקראת שבוע התרגיל הנערך בין התאריכים 19 יוני 2011 עד ליום 23 ליוני 2011, נערכה יחידת זק"א מחוז תל אביב להפעלת תחנות ריכוז חללים (תר"ח) במסגרת התרגיל ופקודת התרגיל הועברה למפקדי היחידה וראשי הצוותים.
 
תרגיל שטח ראשון יערך ביום שלישי 21 ליוני, תר"ח אזורי בני ברק - רמת גן, שיוקם סמוך למשרדי הפארק הלאומי בר"ג. בתרגיל זה יושם דגש על הפעלת הצוותים הרב מקצועיים המטפלים במרכז סיוע למשפחות. זאת הפעם הראשונה שהצוותים הטיפוליים של שני הערים יתרגלו את אופן הטיפול במשפחות בתר"ח.

ההישגים הנדרשים בתרגיל הם:
* תרגול הממשקים בין הצוות המנהלי לצוות החללים – שאלו הם מתנדבי זק"א שיפעילו את כל הליך הזיהוי של החלל מרגע קליטתו מהשטח ועד לחליטה של זיהוי סופי. לבין הצוות הטיפולי של מרכז הסיוע למשפחות.
* הכרות של הצוותים הטיפוליים הרב מקצועיים של הרשויות ב"ב ור"ג עם התר"ח.
* תרגול הממשק בין התר"ח לבין מטה חללים של הרשות המקומית.
* תרגיל מתודי של צוות החללים (מתנדבי זק"א) בתר"ח.
* שימוש ומילוי טפסים בהתאם לנהלים.

בישיבת הערכות של יחי' זק"א תל אביב דיווח מנהל התר"ח המתנדב חיים רכניצר, כי עיקר התרגיל הוא לבחון את הצוותים הטיפוליים וזאת לאור התרגילים מהעבר שכבר כולם נוכחו לדעת שבתחום החללים יש על מי לסמוך.
 
התרגיל המרכזי הנוסף הוא ביום חמישי, 24 ביוני, "הפעלת תר"ח לאומי" במבנה רידינג בתל אביב. בתרגיל זה ישתתפו כל גורמי החרום וההצלה שיפעלו בחרום בזמן אמת. רשות פס"ח עליונה, משטרת ישראל וגורמי המז"פ בנושא זיהוי, פיקוד העורף בהבאת החללים והרשות המקומית – עירית תל אביב. את כל תפקידי הקישור והסיוע לגורמים אלו ימלאו מתנדבי זק"א תל אביב, החל מאלונקאים, עמדת רישום וקבלה וסייענים לצוותי הזיהוי.
לתרגיל ביום ה' ישנה חשיבות רבה, בגלל יעודו של המבנה לשמש כתר"ח לאומי ולשם כך צפויים לבקר במהלך התרגיל שרים ואנשי ציבור הקשורים לנושא החרום.
מתנדבי זק"א תל אביב קיבלו בסוף השבוע הודעה באמצעות הזימונית כי עליהם להערך להפעלת התרגילים ולדברי מפקד זק"א תל אביב רפ"ק מ' חיים נוגלבלט, "יש לזק"א תל אביב כבר את הנסיון להזניק עשרות מתנדבים בהתראה קצרה".
מתנדבי זק"א ת"א בהערכות לתרגיל נקודת מפנה 5

מתנדבי זק"א ת"א בהערכות לתרגיל נקודת מפנה 5

מתנדבי זק"א ת"א בהערכות לתרגיל נקודת מפנה 5


עבור לתוכן העמוד