חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

הערכות המשטרה לשע"ח בדיון עם רבני בני ברק

3/08/2011
הגדל

הרה"ר למשטרת ישראל סנ"צ הרב אליהו מוגרבי, ערך סבב ביקורים בבתיהם של רבני בני ברק כשהוא מעלה על שולחנם שורה של לבטים ובעיות הלכתיות העלולות לצוץ בעת חרום, בעיקר בענין הפעלתם של כוחות שיטור ומתנדבים שומרי תו"מ במגוון תחומים. עם הרה"ר הגיע רב זק"א מחוז ת"א וחבר מועצת הרבנות הראשית הגאון הרב יעקב רוז'ה, אשר שטח את הבעיות והדילמות בתחום הטיפול בחללים.

 

 

 

הביקורים החלו בבית מדרשו של הרב שמעון בעדני שליט"א, חבר מועצת חכמי התורה, אשר נשא ונתן בהלכה על התרחישים השונים והפתרונות ההלכתיים לשאלות שעלו. לאחר מכן המשיכו למעונו של הגאון רבי ניסים קרליץ שליט"א, שקבע כמה עקרונות הלכתיים לאופן הפעלת כוחות שיטור ומתנדבים. סוכם אף כי הרב מוגרבי יעביר רשימת שאלות בסיסיות עליהם ישיב הרב בכתב.  

ובסיום נערך דיון בביתו של הגאון הרב שמואל אליעזר שטרן, המכהן כחבר בועדת הרבנים של זק"א ורבה של ארגון הצלה.

אל הרבנים נלוו ראשי זק"א תל אביב, מנכ"ל זק"א ת"א הר' צבי חסיד וקמב"צ זק"א הר' יצחק שינפלד.

 

 

 

 

בין לבין נוצל הסיור לניחום אבלים במעונו של רבה הראשי של גבעתיים וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב יוסף גליקסברג, היושב שבעה על אחיו ז"ל, שהעלה בפני הרבנים את ענין התאונות בדרכים והצורך במלחמת חורמה בהם.

הרב מוגרבי סיכם את הסיור בכך שרבנות המשטרה תרכז את ההנחיות ההלכתיות לשעת חרום בכתב והם יועברו לדרגי הפיקוד במשטרה באמצעות רבני המשטרה, על מנת שיוכלו להערך להם בעוד מועד מבחינה לוגיסטית ומבצעית.


עבור לתוכן העמוד