חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

הושקה יחידת הג'יפים של זק"א תל אביב

14/02/2012
הושקה יחידת הג'יפים של זק"א תל אביב (הגדל)

בטקס צנוע ומרשים שהתקיים בחניון גני יהושע בתל אביב, הושקה יחידת הג'יפים החדשה של זק"א תל אביב, אשר יעודה לתת מענה באירועי חיפוש נעדרים, חילוץ והצלה.

 

היחידה מורכבת מג'יפאים אשר רחש ליבם לתרום מזמנם ולתת למען הקהילה בכלי שבו הם מתמחים, הג'יפ, אשר בתכונותיו הייחודיות יכול לתת מענה מקצועי בחיפוש נעדרים גם בשטחים בלתי עבירים ובתנאי שטח קשים. חלקם של המצטרפים ליחידה כבר עבר קורסים והשתלמויות מקצועיות בתחום ויש בהם אשר כבר מסונפים ליחידות החילוץ השונות.

 

בזה אחר זה הגיעו לחניון עשרות ג'יפאים וניצבו עם רכבם כבמסדר, צוידו באפודי זיהוי של היחידה ותווי חניה לרכב בתפקיד. בדברים קצרים קידם את החברים החדשים מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד, שהבטיח להם כי הצטרפו למשפחה חמה שימצאו בה מתנדבים חדורי אמונה ומוטיבציה לעשיית חסד של אמת וחסד בכלל. לאחריו פרס את עיקרי עקרונותיה של זק"א תל אביב מפקד היחי' רפ"ק מ' חיים נוגלבלט, תוך שהוא מציין את אבני הדרך של יסוד זק"א מאז ועד הלום.

 

את האירוע כיבדו בנוכחותם קציני משטרה בכירים ממחוז תל אביב, נצ"מ שמעון לביא, ק' אג"מ מחוזי שבירך את המתנדבים על ההתרחבות והיוזמה, הוא ציין כי רק בשעה זו יש תשעה נעדרים למחוז וזה מלמד על היקף הבעיה. כמו כן נשא דברי ברכה ק' המתנדבים של מרחב דן רפ"ק שלומי כהן, אשר יחי' זק"א מסונפת מנהלית אליו ושיבח את זק"א תל אביב ופועלה וציין כי היא יחידת המתנדבים הגדולה במחוז. את דברי הסיום השמיע מפקד יחידת הג'יפים והאיש שמאחורי היחידה שי ארבל, בעצמו ג'יפאי ומקצוען בתחום האיתור והחילוץ, שהודה למתנדבים החדשים ביחידת הג'יפים ושירטט את דרכי פעולתה של היחידה ומשימותיה.

 

עוד השתתפו באירוע: סנ"צ יוסי שפרלינג, ראש ענף מבצעים. רס"מ יוסי הגר, ק' מתנדבים בני ברק, יחזקאל שבקס, מנכ"ל "ילדים של החיים-זק"א, פקד חיים לורבר, סגן מפקד זק"א ועשרות ממתנדבי יחידת זק"א מחוז תל אביב.

 

 


עבור לתוכן העמוד