חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

מתנדבי זק"א החדשים

28/05/2012
מתנדבי זק"א החדשים (הגדל)

באירוע רב רושם שנערך באולם האירועים "נוף הירדן" בבני ברק, חולקו תעודות סיום למתנדבים חדשים שהצטרפו ליחידת זק"א מחוז תל אביב בפיקודו של רפ"ק מ' חיים נוגלבלט לאחר שעברו קורס מקצועי בתחום זק"א.

ההשתלמות שנמשכה כשלושה חודשים כללה הרצאות והכשרה בתחומים: חקירות על זירת אירוע, זיהוי חללים והקמת תר"ח בחרום, תאונות דרכים והטיפול בהן, הדרכה הלכתית מרב היחידה הרב יעקב רוז'ה, שיטות זיהוי שהעביר הרופא משפטי ד"ר נחמן ריקרדו, עבודת המז"פ בזירה מק' זיהוי פקד מאיר דוקן, סמכויות מתנדב שהעביר ק' מתנדבים אילן לילוש ועבודה מעשית בעריכת טהרה וטיפול בנפטרים בבית עלמין ירקון בהדרכתם של המתנדבים שמואל אביצור ומשה פריד שהם גם עובדי חברה קדישא.

משתתפי הקורס הם גם מתנדבים ותיקים שבאו לרענן את החומר ולהתמקצע בהתנדבות במסגרת זק"א.

באירוע המרגש של סיום הקורס השתתפו מעל מאה מתנדבים כשעל שולחן הכבוד ישבו רב זק"א וח"ק תל אביב הרב יעקב רוז'ה ורב מערב ב"ב הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן ונציגי משטרה: ראש אמ"ש ניצב ירון בארי, מפקד מרחב דן נצ"מ אלברט אוחיון, הרב המחוזי רפ"ק הרב אליהו קב, ק' מתנדבים למגזר החרדי רפ"ק גרשון וינגורט, קצין זיהוי חללים מפקח שי חיימוב, ק' העיר בני ברק רס"מ יוסי הגר, פקד מ' חיים לורבר ואורחים.

פתח את האירוע מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד שסיפר על מהותה של היחידה הפעילה יום וליל, הרחק מאור הזרקורים ובירך את המתנדבים שיוכלו לעמוד במשימות הקשות הן פיזית והן  נפשית. לאחר מכן כובד האורח המיוחד שהגיע לאירוע ראש אמ"ש במשטרת ישראל מתוך הוקרה ליחידת המתנדבים המיוחדת "זק"א תל אביב" כשבסיום דבריו הוזמן על ידי המנחה ראש צוות רמת השרון המ' נפתלי סמולר, לחלק את התעודות הראשונות.

לאחריו נשא דברים רב היחידה וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב יעקב רוז'ה ששיבח את המתנדבים על עמידתם על כל כללי ההלכה והמנהג. הרב איחל למתנדבים שימשיכו בעבודת הקודש בצורה המכובדת כפי שהיחידה פעילה עד היום.

דברי ברכה והוקרה נרגשים השמיע חבר ועד רבני זק"א תל אביב הרב שטרן, ששיבח את המתנדבים על עבודתם ואמר שאחריות גדולה על כתפיכם, לא שררה אני נותן אלא עבדות שדורשת יראת שמים לעשות הכל ברוח התורה וההלכה ואף ציין שיש להוקיר לבני הבית שנותנים את האפשרות להתנדב על חשבון הבית.

עוד נשאו דברים, מפקד מרחב דן, הרב המחוזי וסגן מפקד זק"א. כן כובדו אורחי הכבוד בחלוקת התעודות למתנדבים מהמשמרת החדשה ולאלו שכבר חברים במשפחת זק"א. קטע אומנותי נשמע מפיו של החזן העולמי הרב חיים אדלר שאף הוא נמנה על מסיימי הקורס שהשמיע את התפילה ותחזינה עיננו בשובך לציון. בסיום הערב המרגש חולקו תיקים אישיים למתנדבים עם מיטב הציוד היעודי לעבודת המתנדבים.

תודה מיוחדת למאפיית הצבי על תרומת הכיבוד ולמתנדבים האחים אלעזר ואהרון קליין על תרומת האולם לאירוע.


עבור לתוכן העמוד