חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

הוענק "מגן שר הבריאות" לרב ומתנדב זק"א תל אביב

8/01/2013
הוענק "מגן שר הבריאות" לרב ומתנדב זק"א תל אביב (הגדל)

בטכס רב רושם שנערך במרכז מורשת בגין בירושלים הוענק לרב זק"א תל אביב ומתנדב היחידה הגאון הרב יעקב רוז'ה שליט"א אות "מגן שר הבריאות". בנוכחות סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות עו"ד יורם סגי זקס, סמנכ"ל משרד הבריאות מר דב פסט, אחמי"ם ואישי ציבור רבים.

 

האות ועימו מגן הצטיינות מוענקים מידי שנה למתנדבים מצטיינים במערכת הבריאות, לאחר שבפני הועדה המורכבת מנציגי משרד הבריאות והמועצה הלאומית להתנדבות בישראל מוגשים עשרות מומלצים והיא בוחנת את המועמדים בקפידה עד לבחירת 13 זוכים בקבלת המגן.

 

השנה הוגשה המלצה של יחידת זק"א תל אביב על ידי המנכ"ל הרב צבי חסיד עליה חתמו כב' הרב הראשי הגאון רבי ישראל מאיר לאו ומפקד מחוז תל אביב ניצב אהרון אקסוול עבור רב היחידה הרב רוז'ה. הועדה בראשותו של ד"ר יאיר בירנבוים לא יכלה שלא לכלול אישיות כה מיוחדת כרב רוז'ה שהקדיש את חייו לארגוני ההתנדבות והחסד ובעיקר לחסד של אמת.

 

פתח את הכנס סגן השר הרב ליצמן בדברי הוקרה והערכה למתנדבים. הוא סקר את פעילות המשרד בשילוב ארגוני ההתנדבות והדגיש את מידת הכרת הטוב הטבועה בעם היהודי שהטכס הזה הוא בבואה לכך.

 

ועדת ההיגוי כתבה בדברי ההסבר להענקת הפרס לרב רוז'ה:

 

"הרב יעקב רוז'ה, בן 68, מתגורר בבת ים ומתנדב כמעט ארבעה עשורים. כיום הוא מכהן בהתנדבות כרב כל יחידות זק"א וכמתנדב ביחידת זק"א תל אביב בדרגת פקד, במקביל לתפקידים רבים נוספים. רב של חברה קדישא תל אביב יפו, רב השכונות בבת ים, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, נציג הרבנות הראשית במכון לרפואה משפטית, יועץ הרב הראשי לצה"ל לעניני זיהוי (בדרגת סא"ל במיל') ויועץ מרכז רבני אירופה.

במשך כמה עשרות שנים לא חדל הרב רוז'ה מהתנדבותו אף לא ליום אחד, והוא נכון וזמין בכל עת ובכל שעה עד כי הפך לדמות מוכרת, ידועה ואהובה בקרב כלל ארגוני החסד, ובפרט אצל ארגוני 'חסד של אמת', העוסקים עם חללי ישראל.

למרות גילו, הרב רוז'ה אינו בוחל בשום משימה ומתייצב בשעת הצורך – במסגרת זק"א, או חברה קדישא או יחידות הזיהוי בצבא – נכון לפתור כל בעיה.

מלבד פעילותו בשטח, מקדיש הרב רוז'ה את חייו להדרכה, להפעלה ולקידום ארגוני החסד והעזרה השונים, בעיקר בתחום "חסד של אמת". כרב ופוסק הוא מכשיר את המתנדבים הרבים בזק"א ומשמש גם כרב ומדריך בארגוני ההצלה השונים בתחום הנפטרים, ואף נוסע בהתנדבות וללא תמורה לכל מקום בארץ או בעולם שהוא נקרא אליהם למסור הדרכות והשתלמויות. מאות מתנדבים בארגוני ההצלה וזק"א גדלו על ברכיו בהדרכתו וספגו את רוח ההתנדבות שהחדיר בהם שאין מצווה גדולה מזו.

בפעילותו בתחומי המכון לרפואה משפטית מתמסר הרב רוז'ה לזיהוי ההלכתי והסופי של הנפטר ודואג להביאו לקבר ישראל בהקדם האפשרי, מתוך דאגה לכבוד המת ושמירה על בריאות הציבור כמתחייב על פי חוק פקודת העם.

מגן שר הבריאות מוענק להרב יעקב רוז'ה על דבקותו במשימה הקשה של טיפול בנפטרים ובחללים, הדורשת תעצומות נפש שאין רבים היכולים לעמוד בהן, שהוא מקיימה מתוך שליחות ומסירות עד אין קץ."

 

אל האירוע הגיעו לכבד את מקבל הפרס: מפקד זק"א רפ"ק מ' חיים נוגלבלט, מנכ"ל זק"א הרב צבי חסיד, קמב"צ זק"א הרב יצחק שינפלד וה"ה חיים רכניצר ודוד חרש מצוות המכון לרפואה משפטית.

 

לגלרית תמונות

 

 


עבור לתוכן העמוד