חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

שבחים לזק"א תל אביב על מבצע "מנוחה בכבוד"

19/03/2013
שבחים לזק"א תל אביב על מבצע "מנוחה בכבוד" (הגדל)

בשלהי כהונתו של ח"כ הרב יעקב ליצמן במשרד הבריאות, ייחד סגן השר זמן להביע את הוקרתו ליחידת זק"א תל אביב על פעילותם בנושא קבורת הרקמות והאיברים שאוחסנו במשך שנים במכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר במסגרת מבצע "מנוחה בכבוד". במכתב מרגש ששוגר למפקד זק"א חיים נוגלבלט ומנכ"ל הארגון צבי חסיד כותב הרב ליצמן: "אני מבקש להודות ולחזק ידיכם על התגייסותכם למבצע "מנוחה בכבוד" של קבורת רקמות וחלקי אברים שנותרו במכון הלאומי לרפואה משפטית בכבוד ועל פי כללי ההלכה". והוא מוסיף ומציין כי: "שוב התברר כי ניתן לסמוך על מיומנותכם ועל רוח ההתנדבות של מתנדבי ארגונכם. ניסיונכם ומקצועיותכם. כאשר עשרות מהמתנדבים השקיעו שעות רבות במשך מס' חודשים להוצאת המבצע לפועל באופן חלק ומכובד ועוד היד נטויה בעצם ימים אלו".

המבצע הנ"ל הוא אחד מההישגים הבלתי נודעים של הרב ליצמן במשרד הבריאות שלאחר שנים של השתקה יצא המשרד במבצע מורכב של קבורת הרקמות תוך תיאום עם כלל הגורמים הנוגעים בדבר, פניות למשפחות וביצוע הקבורה. לפיכך, חשוב היה לסגן השר להוסיף במכתבו על ההצלחה על אף מורכבות הביצוע ומסיים: "מהדיווחים שקיבלתי אודות פעילותכם, התרשמתי לחיוב משיתוף הפעולה המלא בין כל הגורמים הקשורים למבצע. במבצעים מסוג זה מתגלית גדולתם של אנשי החסד המתנדבים אשר ערוכים ומוכנים לכל משימה בכל עת".

יצוין, כי המבצע נערך במשך מס' חודשים בשקט ובצנעא, לכבודם של הנפטרים ובני משפחותיהם החווים את כאבם שוב בתהליך הרגיש של קבורת הרקמות שנותרו ועל כך הופלגו השבחים למבצעי המבצע.

בתוך כך, בטקס מיוחד לסיום שנת העבודה 2012 שנערך במחוז תל אביב במעמד המפכ"ל, רנ"צ יוחנן דנינו, השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' ומפקד מחוז תל אביב, אהרון אקסול הוענקו תעודות הוקרה ליחידות מצטיינות. לשנה זו נבחרה יחידת זק"א תל אביב בפיקודו של רפ"ק מ' חיים נוגלבלט ליחידה מצטיינת. בתעודת ההצטיינות מציין מפקד המחוז כי היקף פעילות זק"א תל אביב הינו הגבוה ביותר ברמה הארצית. את תעודת ההצטיינות קיבלו מפקד זק"א חיים נוגלבלט וסגנו חיים לורבר.

 

 

 


עבור לתוכן העמוד