חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

מבצע "ושמחת בחגיך"

7/09/2014
מבצע "ושמחת בחגיך" (הגדל)

זק"א ישראל יוצאת לקראת החגים הבעל"ט במבצע רחב היקף של חלוקת מאות סלי מזון למשפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים מכל רחבי הארץ הזקוקות לתמיכה ועידוד במיוחד בשעת חג ושמחה.

 

כשקורה אסון, פיגוע או תאונת דרכים ול"ע אחד מבני המשפחה נהרג או נפצע קשה החיים לא חוזרים למה שהיה לפני כן, המשפחה מתמודדת עם אובדן ושכול, התמודדות יום יומית במצבי החיים השונים- עבודה, ילדים, משפחה והחיים מסביב.

 

לפעמים אחד מבני המשפחה לא חוזר לעבוד ואין פרנסה... או במצב אחר כאשר אחד מבני המשפחה מאושפז ויש צורך לסעוד אותו 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ולפעמים זה גם נמשך כמה שנים... מתי ילכו לעבודה? ואם ילכו לעבודה, כבר כמה כוח נשאר לעבוד? מהיכן ישלמו את כל ההוצאות הרפואיות שלא נגמרות? איך נראים חיים כאלו, כשחצי משפחה בבית חולים ובבית מי יעזור להתמודד עם כל מה שנשאר?!

 

לאחר ההצלחה במבצעי חלוקת סלי המזון בשנים קודמות, החליטו שוב בזק"א ישראל להמשיך לקיים גם בחגים הבעל"ט את מבצע החלוקה למען המשפחות הזקוקות לתמיכה זו, מתוך ראיה והבנת המצב הקשה לה נקלעות משפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים, ועל מנת לגרום להם למעט עידוד ושמחה בחייהם הקשים.

 

חבילות הסיוע למשפחות, כוללים בתוכם, עשרות מוצרי יסוד ונקיון, פירות וירקות מובחרים, ביצים ואפי' ממתקים לילדים.

לאחר חלוקות המזון בחגים הקודמים, החליטו בהנהלת הארגון לערוך ייעול במערכת חלוקת סלי המזון לטובת המשפחות והארגון. לשם כך הוכנו טופסי בקשה מסודרים, וכל משפחה המעוניינת לקבל תמיכה יכולה להגיש בקשה ע"פ קריטוריונים שנקבעו מראש. הבקשות מאושרות ע"י ועדה מיוחדת שאחראית על אישור הבקשות .
 
למשרדי הארגון הוגשו בימים אלו מאות פניות ובקשות לתמיכה ממשפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים שמצבם הכלכלי נפגע עקב פגיעה מפעולת טרור או תאונת דרכים. הבקשות ממוינות ומוגשות לוועדה לאישור. חלק מהמשפחות שיאושרו יקבלו תווי קניה בסכומים שבין 250 ₪ ל- 2000 ₪  למשפחה בהתאם למצבם הכלכלי. ולחלק מהמשפחות אושרה תמיכה של סלי מזון שתתבצע בחלוקה במספר מוקדים ברחבי הארץ.


עבור לתוכן העמוד