חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

רב זק"א תל אביב נבחר במקום ראשון

14/10/2013
רב זק"א תל אביב נבחר במקום ראשון (הגדל)

בבחירות למועצת הרבנות הראשית לישראל שהתקיימו ביום חמישי האחרון במלון לאונרדו בירושלים, נבחרו אותם חברים שכיהנו במועצה הקודמת כאשר הרב יעקב רוז'ה, נבחר במקום ראשון וזכה ב-118 קולות מתוך 125 שמימשו את זכאותם להצביע כחברי הגוף הבוחר המונה 150 חברים, בהם רבני ערים, ראשי ערים, ראשי מועצות דתיות, נציגי הכנסת והממשלה ונציגי ציבור.

 

הבחירות התקיימו באוירה נוחה לאחר שראשי המפלגות הגיעו להסכמה על צילום מצב קיים. למרות זאת היו מס' רבנים נוספים שהתמודדו אך לא הצליחו להיבחר. הרב רוז'ה מכהן כרבה של חברה קדישא תל אביב יפו ורב זק"א תל אביב ומקדיש את חייו לפסיקה והדרכה, בעיקר בתחום חסד של אמת ובין היתר מכשיר לגיונות של מתנדבים לתחום ההתנדבות הקשה של עיסוק עם הנפטרים במסגרת הרבנות הצבאית וארגון זק"א מאז הקמתו שהיה בין מייסדיו.

 

בחמשת השנים האחרונות כיהן גם במסגרת חברותו במועצה כיו"ר ועדת כבוד המת. תודות לפעילותו בועדה, הביא להנעת מבצע "מנוחה בכבוד" של קבורת אלפי מיכלים עם חלקי גוף ששכנו במחסני המכון הלאומי לרפואה משפטית במתן גיבוי וליווי הלכתי למבצע. כמו כן, מכהן כנציג הרבנים הראשיים במכון לרפואה משפטית, שם מתמסר לזיהוי ההלכתי והסופי של הנפטר ודואג להביאו לקבר ישראל בהקדם האפשרי ומלווה את המשפחות ברגעיהם הקשים. הרב רוז'ה מכתת רגליו לכל מקום בארץ ובעולם שם נקרא למסור הדרכות והשתלמויות ללא שום תמורה וידוע בזמינותו למענה הלכתי טלפונית. בעבר זכה למס' אותות הוקרה על פעילותו הציבורית כשרק בשנה האחרונה קיבל אות שר הבריאות למתנדב על פעילותו במסגרת זק"א תל אביב. כך גם לאחר מבצע "ושבו בנים" של החזרת גופות השבויים קיבל מכתב הערכה על תרומתו לזיהוי ההלכתי של הגופות. גם ידוע בתפקידו כרב השכונות בבת ים, כאיש אהוד ואהוב המביא לאחדות בין כל שכבות הציבור.

 

יחד עם הרב רוזה נבחרו למועצת הרבנות הראשית הרבנים הגאונים: הרב יצחק פרץ, הרב שמעון אליטוב, הרב רצון ערוסי, הרב אברהם יוסף, הרב יצחק רלבג, הרב יצחק דוד גרוסמן, הרב יעקב שפירא והרב יוסף גליקסברג.

 

 

 

לגלריית תמונות


עבור לתוכן העמוד