חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

מכתב מהראשל"צ הגר"י יוסף

24/03/2014
מכתב מהראשל"צ הגר"י יוסף (הגדל)

 הראשל"צ הגר"י יוסף במכתבו לראשי זק"א ת"א:

 

 "מביע את עומק הערכתי על ביצוע מושלם של פרויקט מנוחה בכבוד"

 

בארגון זק"א ת"א עושים מזה שנתיים עבודת קודש בהבאתם לקבורה של רקמות וחלקי גוף שהצטברו במכון לרפואה משפטית באבו כביר. במכתב שהתקבל לאחרונה בארגון משבח במילים חמות הראשל"צ הגר"י יוסף את עבודת הקודש המתבצעת על פי כל כללי ההלכה"

 

מזה למעלה משנתיים עוסק ארגון זק"א תל אביב בפרויקט קודש בהבאת רקמות וחלקי גוף שהצטברו במכון לרפואה משפטית באבו כביר, לקבורה.

 

 במשך עשור שנים הצטברו במכון לרפואה משפטית באבו כביר אלפי רקמות וחלקי גוף שלא הובאו לקבר ישראל.

 

 במסגרת המבצע הלאומי "מנוחה בכבוד" עושה זק"א תל אביב עבודת קודש בהבאת חלקי הגוף והרקמות לקבורה על פי ההלכה ובפיקוחו של הרב יעקב רוז'ה, שנחשב לבר סמכא בתחום הלכות ועניני הקבורה.

 

 באחרונה נפגשו הרב יעקב רוז'ה שליט"א ומנכ"ל זק"א תל אביב ר' צבי חסיד עם הרבנים הראשיים לישראל הראשל"צ הגר"י יוסף והגר"ד לאו, ושיתפו אותם בפרטי המבצע המורכב.

 

 בימים האחרונים התקבל מכתב מיוחד בזק"א תל אביב מכבוד הראשל"צ והרה"ר לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, המופנה לרב זק"א תל אביב הרב יעקב רוז'ה ומנכ"ל הארגון ר' צבי חסיד, בו מבקש הראשון לציון לחזק את ידיהם וידי המתנדבים בארגון המוציאים לפועל את המבצע הלאומי "מנוחה בכבוד".

 

 

 מבצע הקבורה של הרקמות מתבצע מזה כשנתיים בכל רחבי הארץ ממטולה ועד אילת כאשר ועדת כבוד המת שעל יד מועצת הרבנות הראשית בראשותו של הרב רוז'ה עוקבת ומקבלת סקירה מקיפה מעת לעת על הפרויקט "מנוחה בכבוד".

 

במכתבו משבח הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א את ביצוע הקבורה על פי ההלכה בפיקוח הרב רוז'ה ובכבוד הראוי ללא פרסום כלל. במכתבו כותב הראשל"צ: "טוב הדבר שלקחתם על עצמכם להביא כמה שיותר מהר ובכבוד הראוי את החלקים לקבורה, למרות המורכבות הרבה בנושא עדין זה, הכרוך גם בבעיות רגשיות, הלכתיות וכו'".

 

 הרב מבקש להעביר לכלל המתנדבים בארגון זק"א תל אביב את הוקרתו על התגייסותם למשימה.

 

לצפייה בגלריית התמונות לחצו כאן


עבור לתוכן העמוד