חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

ארגון זק"א תל אביב ניהל את מבצע הלווית החטופים הי"ד

5/07/2014
ארגון זק"א תל אביב ניהל את מבצע הלווית החטופים הי"ד (הגדל)

 

הליך זיהוי גופות הנרצחים הי"ד היה מורכב ומסובך ולווה בידי ארגון זק"א תל אביב  את ההליך ליווה רב הארגון הרב יעקב רוז'ה שנחשב לבר סמכא בתחום  אמבולנסים של הארגון הובילו את הנפטרים להשלמת הליך הזיהוי ולאחר מכן ניהל הארגון את ההלוויות

 

 עם היוודע דבר האסון הכבד עם מציאת גופותיהם של שלושת הקדושים אשר נרצחו בידי בני עוולה לאחר חטיפתם, נערכו בארגון זק"א תל אביב לקראת הליך הזיהוי ושינוע הנפטרים.

 

מייד לאחר שהובאו גופותיהם של שלושת הקדושים הי"ד למכון לרפואה משפטית באבו כביר, המתינו במכון מתנדבי וראשי זק"א תל אביב ובהם רב הארגון הגאון רבי יעקב רוז'ה שנחשב לבר סמכא בתחום זיהוי החללים וכבוד המת ומכהן כנציג הרבנים הראשיים לישראל במכון לרפואה משפטית ועימו יד ימינו הרב חיים רכניצר ובפיקודו של מנכ"ל זק"א ת"א ר' צבי חסיד.

 

לאחר הליך הזיהוי, נדרשו מתנדבי זק"א ת"א להעביר את הנפטרים לבית החולים אסף הרופא בצריפין על מנת להשלים את הליך הזיהוי באמצעות מכוני ההדמיה המצויים שם.

 

 

 

 

אמבולנסים של הארגון הובילו את הנפטרים לאסף הרופא, כאשר צוות זק"א תל אביב, נציגי הרבנות הצבאית ורבני הארגון מלווים את הגופות על מנת לשמור על כבודם ולתת מענה הלכתי לכל שאלה הנוגעת לתחום כבוד המת.

 

עם הגיע מועד ההלוויות הובילו שלושת אמבולנסים של הארגון את הנרצחים הקדושים הי"ד למקום מושבם ומשם יצאו ההלוויות לעבר בית העלמין במודיעין בו נטמנו עד שיקיצו וירננו שוכני עפר.

 

לצפייה בגלריית התמונות לחצו כאן


עבור לתוכן העמוד