חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

הרב רוזה רב זק"א תל אביב עמד בראש מערך הזיהוי בצוק איתן

24/08/2014
הרב רוזה רב זק"א תל אביב עמד בראש מערך הזיהוי בצוק איתן (הגדל)

כעת כבר מותר לפרסם, כי מי שהיה הדומיננטי והמכריע בקביעת זיהוי החיילים שנהרגו במהלך מבצע "צוק איתן" ומי שישב בהרכבי בתי הדין שהוקמו על ידי הרבצ"ר לקביעת גורלם של החיילים אורון שאול והדר גולדין הי"ד, הוא רב זק"א תל אביב, הרב יעקב רוז'ה, סגן אלוף במילואים, אשר על אף גילו הבוגר, גויס בצו 8 למאנ"ח בצריפין.

 

בהרכבים המיוחדים שהוקמו לצורך קביעת מותם של החיילים הנעדרים, קיבץ הרב רפי פרץ, הרב הראשי לצה"ל, צוותי חשיבה בהם חברו יחדיו מומחים רלוונטיים כמו אנשי מקצוע בתחומי אמל"ח, נגמשי"ם וטילים, לצד אנשי מודיעין וזיהוי חללים. מי שריכז את כל המידע והוציא את הפסיקה הסופית על סמך הנתונים שנאספו הוא הרב רוז'ה, המכהן בשלל תפקידים בתחום הטיפול בנפטר, החל מזק"א, רב חברה קדישא תל אביב יפו, נציג הרבנים הראשים במכון לרפואה משפטית ועוד. הרב רוז'ה נחשב למומחה מס' אחד בתחום זיהוי חללים ודעתו מקובלת על כל פוסקי ההוראה בדורנו ולהבדיל בין חיים לחיים גדולי הדור הקודם.

 

 

 

בראיון לעיתון "מקור ראשון" אומר הרב הראשי הצבאי לשעבר, הרב ישראל וויס, כי הרב רוז'ה הוא "ענק רוחני" בתחום זה. והוסיף: "כשיצאה הפסיקה שאורון שאול אינו בין החיים והרב רוז'ה עמד מאחוריה, מבחינתי זו אמת מוחלטת. יש מדדים הלכתיים שלפיהם ההלכה יודעת לקבוע מוות גם כאשר אין ממצאים כאלה".

 

יצוין, כי גם בפרשת חטיפת שלושת הנעדרים בגוש עציון, ליווה הרב רוז'ה את תהליך הזיהוי מההיבט ההלכתי ובימי השבעה פגש בכל המשפחות והציג בפניהם את נתוני הזיהוי על פיהם זוהו הגופות שנמצאו במצב רקבון.

 

לצפייה בגלריית התמונות לחצו כאן


עבור לתוכן העמוד