חדשות- פנימי
ניוזלטר פנימי
תרומות - פנימי

ראשי זק"א ת"א התברכו אצל מרן הגר"ח קניבסקי

18/01/2015
ראשי זק"א ת"א התברכו אצל מרן הגר"ח קניבסקי (הגדל)

לקראת סיום המבצע הלאומי 'מנוחה בכבוד' לקבורת אלפי רקמות אדם שנמצאו במכון המשפטי באבו כביר התברכו ראשי הארגון מפי מרן שר התורה שהתרגש לשמוע על הפעילות לשמירה על כבוד המת

 

ראשי זק"א ת"א התברכו אצל מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי לקראת סיום מבצע 'מנוחה בכבוד' במסגרתו הביאו אלפי רקמות אדם לקבורה.

 

במהלך השנתיים וחצי האחרונות פעלו מתנדבי ארגון זק"א תל אביב במסגרת המבצע הלאומי "מנוחה בכבוד" שהובל ידי משרד הבריאות, במסגרתו אלפי מיכלים עם רקמות של חללים, שעברו נתיחה לאחר המוות, נותרו במכון לרפואה משפטית באבו כביר. והובאו לקבורה ממטולה ועד אילת בקבר המנוח או בקבר כללי.

 

מידי שבוע יצאו מתנדבים בליווי אנשי מקצוע לפתוח קברים ולערוך הלוויה זוטא נוספת. בד בבד אלפי מיכלים נקברו בקבר כללי שנרכש לשם כך בבית עלמין ירקון לאלו שבחרו את הקבורה בדרך זו. את כל המבצע ליווה רב הארגון הגאון רבי יעקב רוז'ה שנחשב לבר סמכא בתחום השמירה על כבוד המת, ופיקח מקרוב אחר ביצוע ההוראות ההלכתיות הנוגעות לתחום קבורת הרקמות.

 

 

בביקור אצל מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי השתתפו רב זק"א ת"א הגאון רבי יעקב רוז'ה ומנכ"ל זק"א ת"א ר' צבי חסיד שהסבירו למרן על הליך הקבורה והמבצע הענק אשר התקיים בשנתיים האחרונות, תוך שמירה על כבוד המת והמשפחות הכואבות.

 

מרן שר התורה התרגש לשמוע על הפעילות המורכבת אשר הצריכה התמודדות פיזית ונפשית רבה מצד מתנדבי הארגון ובירך את ראשי הארגון שימשיכו במעשיהם לשמירה על כבוד המת, ובירכם בברכה והצלחה.

 

לצפייה בגלריית התמונות לחצו כאן


עבור לתוכן העמוד