חדשות- פנימי
תרומות - פנימי
ניוזלטר פנימי

זק"א שוב מובילה במקום השני בסקר האהדה הישראלי

על פי תוצאות הסקר, הגופים האהודים ביותר בחברה הישראלית הם צה"ל עם ציון ממוצע של 93 מתוך 100, אחריו נמצאים זק"א 91%, מד"א 90%, והכי פחות אהודים הם המפלגות, חברות הסלולר והבנקים.

22/11/2015
זק"א שוב  מובילה במקום השני בסקר האהדה הישראלי (הגדל)

השבוע ייערך כנס שדרות במכללת ספיר שבנגב, ובמסגרתו יוצג "מדד הישראליות" - מדד האהדה של הציבור הישראלי לגופים ולבעלי תפקידים שונים לשנת 2015. הסקר שנחשף היום בעיתון "ידיעות אחרונות", נערך ע"י ד"ר אריה רותם בקרב 500 נשאלים בני 18 ומעלה שדירגו את מידת אהדתם לגופים השונים. גזרים, לבעלי תפקידים ולגופים שונים בארץ.

 

על פי תוצאות הסקר, הגופים האהודים ביותר בחברה הישראלית הם צה"ל עם ציון ממוצע של 93 מתוך 100, אחריו נמצאים זק"א 91%, מד"א 90%, והכי פחות אהודים הם המפלגות, חברות הסלולר והבנקים.

 

בתי החולים והמשטרה שיפרו השנה את מעמדם לעומת השנה שעברה, ואילו מבקר המדינה ובג"צ נמצאים במגמת ירידה עקבית מאז 2013. הפוליטיקאים נמצאים במקום האחרון והלא מכובד גם בדירוג בעלי התפקידים, עם ציון נכשל של 8 נקודות מתוך 100. קצת מעליהם נמצאים עורכי הדין, ובראש הרשימה בעלי התפקידים האהודים ביותר: רופאים 86%, אנשי צבא 82% ומורים 77%.

 

 

למרות שהסקר התקבל בשמחה רבה בקרב מתנדבי זק"א תל אביב, לא היה זה הפעתה, כי רק לאחרונה פורסם סקר עומק שנערך על ידי חב' מדגם ייעוץ ומחקר בע"מ שהוזמן על ידי חב' "קמיר בכר" בהנהלת ישראל בכר, מטובי היחצני"ם בארץ, בקרב ציבור תושבי מחוז תל אביב, עולה כי זק"א מובילה על פני כל הגופים הנותנים שירותים לציבור במידת שביעות הרצון והאהדה הציבורית.

 

הסקר המקצועי נערך בקרב 501 נשאלים, מקרב כל הגילים והמעמדות, חילונים ושומרי מצוות מתוך 17 יישובים והוא הקיף את כל שרותי הדת במדינה וכן כלל בדיקת עמדת הנשאל ביחס לארגונים שונים. ממצאי הסקר לדוגמא 34.7% השיבו כי דעתם חיובית מאד כלפי ארגון זק"א כשאחריה מופיע ארגון מגן דוד אדום עם 23%. לעומת זאת מס' הנשאלים שהשיבו כי דעתם לא חיובית עומד בסך 7.2% הנמוך ביותר מבין הארגונים שהוצגו לנשאל. כאשר נשאלו משתתפי הסקר על הגדרת ארגון זק"א בעיניהם השיבו 76.8% כי הם עושים עבודת קודש. 48.9% השיבו כי מתנדבי זק"א לא מוערכים מספיק על ידי הציבור.


עבור לתוכן העמוד