צור קשר - פנימי

הסתיימו מחנות הנופש - קיץ 2010 שע"י זק"א ישראל

11/08/2010

עם שובו של כלל ישראל מחופשת הקיץ, משפחה ומשפחה ממקום שהותם, שבו לביתם שמחים ומרוצים גם מאות ילדים ממשפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים, אשר לא נשכחו מאיתנו וביוזמת זק"א יצאו אף הם למחנות קיץ, שהשכיחו מליבם את השכול והיגון, האופפים את שגרת יומם.

כזכור בשנת 2002 הוקם פרויקט "ילדים של החיים" בשיתוף זק"א ישראל וזק"א מחוז תל אביב. מטרתו של פרויקט ייחודי זה התחיל בהגשמת משאלות מיוחדים לילדים ומשפחות שנפגעו בפיגועי טרור, ואיבדו את היקר להם ע"י בני עוולה.

בשנת 2007 הורחבה היריעה ונפתח פרויקט נוסף גם עבור ילדים ומשפחות שנפגעו בתאונות דרכים מחרידות, אשר לצערנו הם כיום מכת מדינה. הצורך בהקמת מערך תומך לילדים אלו, נבע מהעובדה שאין במערכת הרשמית שום גוף או משרד ממשלתי שלקח על עצמו את הטיפול לאחר התאונה, דבר אשר השאיר במהלך השנים אלפי משפחות נפגעות, ללא סיוע ושיקום מינימאלי.

השנה נערכו 2 מחזורים מחנה ראשון יצא ב-28 ביולי, ומחנה קיץ האחרון והמרכזי, שיצא ב-8 לאוגוסט 2010 לאילת, במחזור השני ניתן דגש מיוחד לילדים שנפגעו או התייתמו מהוריהם ואחיהם במהלך השנה האחרונה בלבד. זאת עקב דרישות רבות של משפחות מצד אחד, ומאידך הגבלה תקציבית במס' הילדים שזק"א נטלה על עצמה.

הילדים יצאו למסע של שלושה ימים מלאי כיף, שמחה ואטרקציות. וכל זאת במטרה אחת - להעלות חיוך על פניהם. משתתפי המחנה לא חסכו במילות שבח ותודה למר חזי שבקס, העומד בראש המערכת של "ילדים של החיים – שע"י זק"א ישראל", ולא מרפה במהלך כל ימות השנה ממטרתו לשפר את איכות חייהם ולהקל ממצוקתם וכאבם של נפגעי הטרור ותאונות הדרכים.

סדר יום עמוס ורווי אירועים

ימי המחנה היו עמוסים ודחוסים בפעילות אינטנסיבית עם הילדים, תודות לעמך ישראל שהתייצבו וסייעו כל אחד בתחומו ובמידת יכולתו.

ביום הראשון למחנה, יצאו הילדים באוטובוסים לכיוון דרום הארץ, תחנה ראשונה היתה במצפה רמון, בחורשה הגדולה נערך הגיבוש הראשון תוך שילוב של פעילות יצירה ותחרויות בחץ וקשת, לאחר ארוחת צהרים "על האש" שנערכה במקום יצאו הילדים לפעילות אתגרית וגלישה בסנפלינג ממצוק המכתש, לאחר מכן ביקרו ונהנו בחוות האלפקות, ולעת ערב חנו ילדי המחנה במקום התאכסנותם, קיבוץ קטורה ליד אילת, שם המתינו להם צוות מיוחד של הקיבוץ שקיבלו את פניהם בארוחת ערב חמה וחלוקת חדרי האירוח המפוארים. לפני כיבוי אורות, לא ויתרו מתנדבי המחנה על פעילות לילה והוציאו את הילדים לשחיית לילה ופעילות גיבוש ותחרות עד השעות הקטנות של הלילה.

ילד במחנה במשחק חץ וקשת

הילדים במשחק חץ וקשת במצפה רמון

אחד הילדים בנספלינג במצוק

בסנפלינג

במכתש רמון

בביקור בחוות האלפקות

מדריך מתלוצץ עם הילדים בחוות האלפקות

חדרי האירוח בקיבוץ

במשחק כדורגל בערב בקיבוץ

בשחייה לילית בקיבוץ

ביום השני למחנה, חשבו הילדים שיהיה להם מעט זמן לשינה טובה ממסעות האתמול, אך הם טעו. בשעת בוקר מוקדמת העירו המדריכים את הילדים, וכל ילדי המחנה התכנסו לתפילה ולארוחת בוקר ממנה יצאו הישר לעיר אילת ולסדרת תוכניות מרתקות שהוכנו מבעוד מועד. תחילה עלו על ספינת "קפטן פיליפ" שלקחה את ילדי המחנה להפלגה במשך שעתיים ביםסוף, במהלכה צפו הילדים באלמוגים המיוחדים אשר נמצאים בקרקעית הים, קבלו הסבר מפורט על המקומות שצפו מסביב ואף זכו להגיע קרוב ככל האפשר לעקבה שבירדן ולצפות בארמון המלך המפואר. בתום ההפלגה חכו לילדים ג'יפים שלקחו אותם למסלול מיוחד מסביב לעיר אילת עד מעבר הגבול בטאבה. בשעות הצהריים נחו הילדים בחוף הלגונה השקט והמרגיע שם סעדו את ארוחת הצהריים, ולאחר מכן המשיכו במשחקי הוואי ותחרויות, בשעות אחרי הצהריים קפצו הילדים לביקור מיוחד ב"מצפה התת ימי" כשבסופו נהנו מחוויות האושרניום. כשהם עייפים אך מרוצים חזרו הילדים לקיבוץ למנוחה קצרה, כשלעת ערב הכינו הילדים והמדריכים ביחד פיתות בטאבון. גם בלילה זה לא ויתרו המדריכים על השחייה הלילית ולאחריה ארוחת ערב "על האש" שנערכה עבורם עם שפע בשרים ומאכלים כיד המלך. משולחנות הפיקניק פנו למפגש מיוחד של כל תושבי הקיבוץ עם ילדי המחנה, על שפת הבריכה, במהלכו נערך ערב שירה וקריוקי, כשכל ילד עולה בתורו לשיר את השיר שבחר. ערב זה היה מרגש במיוחד ותושבי הקיבוץ לא יכלו שלא להוריד דמעה מעיניהם בראותם את אותם ילדים שחוו טרגדיות עולים בפעם הראשונה לפתוח את אשר על ליבם מול המיקרופון, לשמוח ולשמח.

הילדים באילת

הילדים בדרך להפלגה

בהפלגה בספינת "קפטן פיליפ"

בהפלגה

שמח בהפלגה

חלק מהילדים על "קפטן פיליפ" בסיום ההפלגה

הילדים נותנים מתנה למנהלי יאכטות אילת

בטיול ג'יפים

בטיול ג'יפים בהרי אילת

בטיול ג'יפים

בחניית ביניים בטיול ג'יפים

חלק מהילדים עם צוות נהגי הג'יפים

בטיול ג'יפים בהרי אילת

באתנחתא בחוף הלגונה

במצפה התת ימי

במצפה התת ימי

במצפה התת ימי

במצפה התת ימי

במצפה התת ימי

במצפה התת ימי

בערב הקריוקי על ידי הבריכה

מלחמת מים בבריכה

בערב קריוקי

בערב הקריוקי

במופע אש בערב הקריוקי

המדריכים בערב הקריוקי

בערב הקריוקי

ביום האחרון למחנה, המתינו עוד הרבה הפתעות לילדים, והמדריכים לא נתנו לילדים לרגע להשיח את מחשבותיהם לצרות היום יום, וכל כולם היה ונותר בחברותם של כל ילדי המחנה יחדיו, בשיר ובזמר ובלבבות שמחים. לאחר התארגנות, יצאו הילדים לבאר שבע בפארק מיוחד נערכה מסיבת הסיום ופרידה של ילדי המחנה. בשירה "שלא יגמר לעולם" יצאו ילדי המחנה לביתם, ובתחושה חמה בליבם שידידי אמת מלווים אותם בכל אשר יפנו, אלו המלאכים של זק"א, ראשי ומפקדי זק"א, המתנדבים והמדריכים, יד ביד איתם לאורך כל הזמן.

בפעילות בפארק

בפעילות בפארק

חלק מהמשתתפים במחנה

חלק מצוות המדריכים מחבנה

 

 


עבור לתוכן העמוד